Rodina zastřeleného mladíka s verdiktem soudu nesouhlasí. „Je mi z toho zle. Nechápu ten náš systém. Nechápu, jak mu můžou dát za pravdu," vyjádřil se veřejně na sociální síti bratr oběti Roman Svoboda, kterému se argumenty soudního znalce zdají podivné.

Na místo strážníka u městské policie se obviněný muž vrátit nemůže, nadále však zůstává zaměstnancem města. Na radnici v současnosti jednají o jeho novém pracovním zařazení. „Pan Koblížek zatím na vlastní žádost čerpal neplacené volno, nyní bude přeřazen na jinou práci, než je práce strážníka," řekl starosta František Jiraský, který o možnostech jeho činnosti bude s velitelem městské policie Jaromírem Antlem v pátek jednat. „Od pana velitele vím, že pan Koblížek chce pracovat a je srozuměn s tím, že bude přeřazen," dodal starosta.

Městská policie nyní do svých řad hledá posily. Zájemci mají čas se přihlásit do pondělí. V ulicích by mohli začít sloužit začátkem září.

V souvislosti s náborem se noví i stávající strážníci podrobí psychotestům, kvůli posouzení jejich způsobilosti k výkonu tohoto povolání.

Bývalý starosta města a současný opoziční zastupitel Miloslav Soušek se domnívá, že by se strážníci měli víc zaměřovat na prevenci kriminality a omezit nošení zbraně: „Městský strážník by měl chodit neozbrojen, ozbrojen by měl být jen v případě, když je to nutné. Být spíš k občanům vstřícný, než příslušníkem represivní složky."