Skrývá se za ním projekt zaměřený na zprostředkování bližšího kontaktu veřejnosti s muži zákona.

„Cílem projektu je, aby občané mohli najít policistu, který působí v místě jejich trvalého bydliště, který je má jakoby ´na starosti´,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Sichrová. Orientace na těchto stránkách je jednoduchá, stačí zvolit příslušné obvodní oddělení a tam už jen najít buď konkrétní obec, nebo ulici města a přečíst si, který policista má rajon „na starosti“. Z pohledu občana však projektu zřejmě škodí, že ne všichni policisté svolili k uveřejnění své fotografie. Takové případy smysl projektu pravděpodobně nenaplní.

„Dobré zkušenosti jsou s projektem například na Lanškrounsku, občané si to tam chválí,“ tvrdí Sichrová. Podle Stanislava Musila, vedoucího obvodního oddělení v Lanš〜krouně, se na „své“ policisty obracejí starostové a zastupitelé obcí. O úspěchu projektu podle něj rozhoduje, jestli policista v lokalitě působí dlouhodobě, nebo jeho osobní znalost místa, ale i drobnosti: jestli se občas staví v prodejně, na úřadě…

„Myslíme si, že policie je vnímána veřejností hlavně jako represivní složka, takže slušní lidé, kteří s ní doposud nebyli v kontaktu, se potom, když to přijde, stydí nebo bojí zeptat. Pokud ale policistu znají, tak to komunikaci usnadní,“ je přesvědčen Stanislav Musil.

V blízké době se na webu objeví i jména a fotografie policistů Dopravního inspektorátu Ústí nad Orlicí.