Jana Urbanová, ZŠ bratří Čapků, Ústí n. O., předsedkyně odborové organizace školy
„Všichni učitelé jsou naprosto zděšeni tím, co vláda udělala s nejnižšími příjmovým skupinami. Učitelům u nás nejde vůbec o jejich platové podmínky. Všichni jdeme do stávky kvůli platovým podmínkám ´provozáků´. Což je naprosto skandální. Protože třeba kuchařky dělají za 9600 korun hrubého. Dělají na důchod, nebo mají malé děti. A podle nových tabulek by měly ještě přijít o 1017 korun. Po Novém roce se všechno zdraží a co mají dělat?

To nám všem připadá maximálně nemorální. Proto protestujeme v této stávce. Kdyby někdo někde prezentoval, že učitelé stávkují za svoje peníze, je to holý nesmysl. Taky se všude ve všech pádech skloňuje, že jde jen o akci odborů. Odbory ano, ale u nás je padesát učitelů a provozních zaměstnanců a z nich je jen dvanáct v odborech. Stávkujeme ale všichni. Není to tedy jen věcí odborů, ale nás všech.

A reakce rodičů? Jsou takoví, kteří mají námitky, jde hlavně o rodiče menších dětí, kteří je nemají kam dát. Můj názor je ale ten, že stávka, která nenaštve, nemá smysl.“