Soutěž pořádá ministerstvo vnitra. V našem kraji vyhrály Pardubice a třetí skončila Chrudim. „V soutěži se posuzuje celá řada kritérií ve vztahu k veřejnosti, službám, které úřady poskytují. Těší nás, že jsme tuto cenu získali již podruhé,“ uvedl tajemník lanškrounské radnice Jaroslav Brandejs.

Otevřená radnice

Přívětivý úřad je soutěž, která mapuje stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám.

Základní hodnoticí kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. „Mimo jiné se hodnotí počet úředních hodin pro veřejnost, vyvolávací a objednávkový systém, nebo dokonce přítomnost dětského koutku v budově úřadu. Myslím, že máme moderně fungující instituci a jsme otevření občanům, komunikujeme a máme profesionální aparát,“ podotkl lanškrounský tajemník Brandejs.

Nejde ale o jediné ocenění pro lanškrounský městský úřad v poslední době. „Jsme i držitelem ocenění Otevřená radnice a jednou jsme dostali také cenu Město pro byznys,“ uzavřel Jaroslav Brandejs.