VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připomínkování jde do finiše

Králíky, Lanškroun, Č. Třebová - Poslední jednání týkající se optimalizace veřejné dopravy absolvují v těchto dnech představitelé kraje a společnosti Oredo. „V tuto chvíli je ještě možné do jízdních řádů zapracovat některé drobné změny,“ řekl na setkání se starosty v Králíkách náměstek hejtmana pro dopravu Jan Tichý.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Jan TichýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Na požadavky o větší změny máte termín do poloviny ledna. Zapracovávat do jízdních řádů se budou k zákonem stanovenému datu 4. března 2012,“ uvedl.
Králíky, Lanškroun, Č. Třebová - V Králíkách vyjádřili představitelé hostitelské radnice i obcí Dolní Morava, Mladkov a Červená Voda spokojenost s návrhem jízdních řádů.
V Lanškrouně vznesla velkou připomínku k jízdnímu řádu starostka obce Luková. „Nelíbí se mi, že jste ze dvou ranních spojů jeden zrušili, podle mého nejsou pravdivé vaše podklady o tom, že jimi jezdí málo lidí. Oba autobusy jsou plné a my je chceme zachovat,“ uvedla starostka Miroslava Fojtů. Na tuto připomínku reagoval přímo náměstek hejtmana, který slíbil situaci prověřit a pokud jsou sečtené počty cestujících skutečně zavádějící, bude obci zajištěn i druhý autobus. Naopak spokojený je starosta Žichlínku Otakar Řehák a připomínky prozatím neměly ani obce Lubník nebo Ostrov.
Celý proces optimalizace veřejné dopravy se ale nesetkal s příznivou odezvou v Cotkytli. Její starosta Prokop Holý kritizoval celou její přípravu: „Měli jsme funkční systém, a teď řešíme jak to udělat, aby se lidé dostali do práce, školy a k lékaři. Nerozumím tomu, proč jste první udělali návrhy a teď jsme je pět měsíců připomínkovali.“ Starosta následně vznesl konkrétní připomínky k jednotlivým spojům.
Časné odjezdy školních autobusů připomínkovalo v České Třebové hned několik starostů. „Ranní odjezdy dětí do škol musíme rychle vyřešit, nejpozději do začátku příštího týdne si dáme vědět jak,“ konstatoval vedoucí odboru dopravy Pardubického kraje Ladislav Umbraun.

(tz, zr)

S autobusovým spojením jsou obce spokojené
Králíky – Poslední jednání týkající se optimalizace veřejné dopravy, konkrétně nových jízdních řádů autobusových linek, absolvují v těchto dnech představitelé Pardubického kraje a společnosti Oredo. Jednají na úrovni obcí s rozšířenou působností se starosty příslušných obcí.
Jednání se konají v době těsně před tím, než vejdou v platnost nové jízdní řády. Do nich už byly zapracovány veškeré připomínky, které v průběhu procesu optimalizace dopravy představitelé obcí a občané vznesli. „V tuto chvíli je ještě možné do jízdních řádů, které vejdou v platnost 11. prosince, zapracovat některé drobné změny, které byste případně požadovali,“ řekl na setkání se starosty v Králíkách náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. „Na požadavky o větší změny máte termín do poloviny ledna. Vaše požadavky se následně budou zapracovávat do jizdních řádů k zákonem stanovenému datu jejich změn, který je 4. března 2012.“
Na dnešním jednání byly projednávány některé technické záležitosti, například úpravy autobusových zastávek nebo výstavba nových. Představitelé jednotlivých obcí zároveň měli možnost vyjádřit se k celému procesu optimalizace. „Většina z nás nemá ráda změny a nutnost zvykat si na něco nového, pokud jsou ale splněny všechny naše dosavadní požadavky, jsme ochotní optimalizaci akceptovat,“ uvedla starostka Králík Jana Ponocná. „A jestli je v následujícím období možnost dalšího řešení a změn jízdních řádů, myslím, že jsme pro občany vyjednali maximum možného.“
Problém s optimalizací veřejné dopravy nemá ani starosta Dolní Moravy Ladislav Janočko: „Jsme spokojení s počtem spojů, které u nás budou jezdit, byť některé změny v jízdních řádech bychom k březnovému termínu chtěli navrhnout.“ V podobném duchu se vyjádřil i starosta Mladkova Teodor Šmok. „Myslím, že Mladkov je na tom z hlediska spojů celkem dobře, chtěl bych ještě jednou poděkovat za „lékařský“ autobus třikrát týdně a akceptuji možnost navrhnout změny, které by už v březnu vstoupily v platnost. Obecně mohu říct, že jsme spokojení, to ostatní ukáže čas,“ řekl starosta.
„Předpokládám, že další pracovní jednání budou následovat tak, jak se budou objevovat případné problémy. Chtěl bych jen požádat, aby v Moravském Karlově v sídlišti zůstala pouze jedna zastávka a všechny spoje zastavovaly tam,“ připojil se do diskuze starosta Červené Vody Miloš Harnych. „Co se týká dopravní obslužnosti naší obce, musím říct, že v pracovní dny k žádnému zhoršení nedojde, o víkendu to dokonce vypadá lépe než nyní.“
„Dvacet let jsme cestující ve veřejné dopravě ztráceli a v počtu cestujících jsme se dostali na hrozivá čísla. Optimalizace, ke které jsme nyní v kraji přistoupili, veřejnou dopravu zatraktivní a podle mého by díky ní měla být do pěti let ta čísla úplně jiná,“ uvedl na závěr náměstek Tichý. (tz)
Tichý řešil autobusy na Lanškrounsku
Lanškroun – Během čtvrtka se náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý setkal také se starosty obvodu obce s rozšířenou působností Lanškroun. Se zástupci samospráv tady hovořil o nových jízdních řádech autobusů, které po optimalizaci veřejné dopravy v Pardubickém kraji vejdou v platnost 11. prosince letošního roku.
Starostové budou mít od zavedení nových jízdních řádů zhruba měsíc na připomínky, které budou zapracovány do první změny na počátku března. I na dnešním jednání měli starostové možnost vznést některé své připomínky. „Jde nám o to, abychom docílili zatraktivnění veřejné dopravy a vrátili do ní cestující,“ řekl na úvod jednání náměstek Tichý.
Velkou připomínku k jízdnímu řádu vznesla starostka obce Luková. „Nelíbí se mi, že jste ze dvou ranních spojů jeden zrušili, podle mého nejsou pravdivé vaše podklady o tom, že jimi jezdí málo lidí. Oba autobusy jsou plné a my je chceme zachovat,“ uvedla starostka Miroslava Fojtů. Na tuto připomínku reagoval přímo náměstek hejtmana, který slíbil situaci prověřit a pokud jsou sečtené počty cestujících skutečně zavádějící, bude obci zajištěn i druhý autobus. Obec kromě toho dostala od organizátora regionální dopravy malý dárek v podobě nočního spoje, který doposud zajišťovala obec vlastní smluvní dopravou.
Naopak spokojený je starosta Žichlínku Otakar Řehák: „Všechny naše dosavadní zásadní připomínky byly vyřešeny, takže v tuto chvíli nemám žádné další požadavky. Uvidíme, co přinese praxe, připomínkovat budeme případně potom.“ Starostu Žichlínku ve stejném duchu doplnili i jeho kolegové z Třešovce Jiří Marek, místostarostka Marta Langerová z Lubníku a místostarostka Marta Schipplová z Ostrova.
Celý proces optimalizace veřejné dopravy se ale nesetkal s příznivou odezvou v Cotkytli. Její starosta Prokop Holý kritizoval celou její přípravu: „Měli jsme funkční systém a teď řešíme jak to udělat, aby se lidé dostali do práce, školy a k lékaři. Nerozumím tomu, proč jste první udělali návrhy a teď jsme je pět měsíců připomínkovali.“ Starosta následně vznesl konkrétní připomínky k jednotlivým spojům.
S připomínkou vystoupila i vedoucí Obecního úřadu v Horní Čermné Hana Vágnerová. V obci, která je jinak s návrhem nové dopravní obsluhy spokojená, mají problém s návrhem časů školních autobusů a s absencí školní obsluhy pro Nepomuky, ze kterých by děti musely na autobus chodit tři kilometry. „Tuto situaci musíme určitě vyřešit, rozhodně není možné, aby děti na autobus chodily takto daleko,“ řekl náměstek Tichý. Řešení se podařilo najít přímo na dnešním jednání, jen kvůli němu bude nutné posunout začátek školy o pět minut. „Rád bych firmě Oredo poděkoval za vyřízení všech našich připomínek, žádné další nemáme,“ byl velmi stručný starosta Dolní Čermné Petr Helekal. „Já mám naopak velkou připomínku, protože náš školní autobus jede ráno v 6.30 hodin, to mi nepřipadá právě ideální,“ uvedl naproti tomu starosta Anenské Studánky Jaroslav Paar, ke kterému se připojil i starosta blízkého Trpíku Milan Hradecký. Tento problém ovšem nebylo možné vyřešit přímo na jednání v Lanškrounu, starostové ale dostali slib od Oreda, že situace bude vyřešena v řádu několika dní a děti budou jezdit ve vhodnější čas.
Velké poděkování dostalo Oredo od Horních Heřmanic. „Chtěl bych poděkovat, protože tolik autobusů, kolik jich u nás denně bude zastavovat, jsme jich u nás neviděli snad za celý rok,“ řekl starosta obce Tomáš Beran. Posledním, kdo se do debaty zapojil, byl starosta Sázavy Jiří Malátek, kterému se nelíbí, že jeho obec přijde o jeden ze tří ranních spojů vozících děti do školy. „Vzhledem k počtu cestujících si myslím, že to bude dost na hraně a dnes jste mě nepřesvědčili, že se vejdou,“ prohlásil starosta na tvrzení organizátora dopravy, že ranní kapacita je dostatečná. „S řešením ostatních časů v jízdních řádech jsem spokojený, tam byly vyřešeny všechny naše připomínky.“
Spokojený s návrhem dopravní obslužnosti regionu je i samotný Lanškroun. „Naše připomínky byly v rámci možností vyřešeny a nové uspořádání dopravy je pro nás přínosem, neboť se stáváme dopravním uzlem regionu,“ uzavřel místostarosta města Roman Krajči. (tz)
Na Českotřebovsku vadí časné školní autobusy
Česká Třebová – Poslední čtvrteční jednání vedení Pardubického kraje a společnosti Oredo o nových autobusových jízdních řádech se uskutečnilo na úrovni obce s rozšířenou působností Česká Třebová. Starostové zdejších obcí se tady mohli vyjádřit k jízdním řádům a vznést své případné připomínky.
„Máme dvě drobné připomínky, a to že jsme přišli o přímé spojení na Ústí nad Orlicí a pak také k času odjezdu školního autobusu, který je nastaven příliš brzy ráno,“ řekl místostarosta Přívratu Josef Holínka, ke kterému se s připomínkou na brzký odjezd školního spoje připojil jeho kolega, předseda osadního výboru z Kozlova Jan Stránský. Spojení na Ústí nad Orlicí bude podle zástupců Oreda zajištěno jízdou s přestupem, časná jízda autobusů pak byla vysvětlena nutným nájezdem na českotřebovský terminál. „Určitě se tím ale budeme ještě zabývat,“ dodal k tomu vedoucí odboru dopravy Pardubického kraje Ladislav Umbraun.
Starosta Rybníka Jiří Hrdlička zase tlumočil připomínku občanů, kteří jezdí pracovat do Orlickoústecké nemocnice. „Jim chybí na ranní autobus vlakový přípoj tak, aby stihli dorazit na šestou hodinu do práce,“ uvedl starosta. I tímto problémem se bude organizátor dopravy zabývat a vyřeší ho. „Co se týká autobusové dopravy, s jejím návrhem jsme spokojeni, neodpustím si ale trvalou připomínku na vlak, který u nás pouze projíždí,“ řekl v rámci svého komentáře k projednávané problematice s úsměvem starosta Třebovic Libor Gremlica.
Na špatné spojení dětí při jízdě do školy upozornila i starostka Semanína Marie Chalupová. „Jeden spoj jede tak, že by děti byly ve škole příliš brzy, druhý tak, že by začátek vyučování pravděpodobně nestíhaly,“ konstatovala starostka. Také tuhle situaci bude Oredo operativně řešit tak, aby nabídka spojů byla z časového hlediska přijatelnější. „Pokud naše připomínky, včetně těch, které máme ke spojům občanů na odpolední směny, budou vyřešeny, můžu říct, že Semanín bude spokojený,“ dodala starostka.
„Větší změny jízdního řádu budou možné v březnovém termínu, ovšem pokud mluvíme o zavážení dětí do škol a školek, tady jsme schopni udělat i mimořádné opravy jízdního řádu,“ vysvětlil představitelům obcí jednatel Oreda Emil Efler. „Doprava dětí do škol a školek, lidí do práce a k lékaři, to není priorita jen naše, je to i příkaz ze strany Pardubického kraje, jmenovitě pana hejtmana.“
„Ranní odjezdy dětí do škol musíme rychle vyřešit, nejpozději do začátku příštího týdne si dáme vědět jak,“ uzavřel Umbraun. (tz)
28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 660 Kč

Staniční sestry (kromě sester v oblasti porodní asistence) Vedoucí přímé péče. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19660 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE:edení úseku přímé péče sociálního oddělení, kontrola a garance kvality služby, vedení týmu pracovníků v sociálních službách, přímá péče s klienty služby, spolupráce s vedením úseku zdravotní péče a se sociálními pracovnicemi, administrativa služby, spolupráce při tvorbě metodik organizace. Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 30. 09. 2018, POŽADAVKY: : 3 roky odborné praxe, výpis z trestního rejstříku, očkování proti žloutence typu B, potravinářský průkaz, NABÍZÍME: : 5 týdnů dovolené, osobní ohodnocení, příplatek za vedení, pravidelné prémie, příspěvky na obědy, poukázky v hodnotě 1800,- Kč/rok, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Domov pro seniory sloupnice, 565 53 Sloupnice. Informace: Miroslav Šteyer, +420 465 549 116,602 286 243.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU DO 12 TUN. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned, Požadujeme: , - ŘP sk. C, E, - profesní průkaz řidiče, - digitální karta do tachografu, Možnost brigády, vhodné i pro důchodce, Jedna směna, každý den doma, Kontakt: tel. (8 - 14 h), e-mail. Pracoviště: Letrans tir s.r.o., 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Zdeňka Mariková, +420 608 203 099.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel AUTOMECHANIK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Třebovská č.p. 126, Hylváty, 562 03 Ústí nad Orlicí 3, Požadujeme: vyučený automechanik nebo praxe, Kontakt: telefonicky 8 - 16 hodin, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: S d s s.r.o., Třebovská, č.p. 126, 562 03 Ústí nad Orlicí 3. Informace: Martin Schwab, +420 777 166 087.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 75 Kč

Pomocníci v kuchyni VÝPOMOC PŘI ÚKLIDU A KUCHYŇSKÝCH PŘÍPRAVÁCH - BRIGÁDA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 75 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Penzion U Čmeláků,, Červená Voda č.p. 200, 561 61 Červená Voda 1, Letní brigáda - výpomoc v penzionu. , Úklid pokojů a kuchyně. , Jednoduché přípravné práce v kuchyni. , Praxe není nutná, potravinářský průkaz ano. , Domluva pracovních hodin dopředu a výplata po týdnu., Flexibilní domlouvání pracovní doby., Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: Dominika kantková - penzion u čmeláků, červená voda, 561 61 Červená Voda 1. Informace: Dominika Kantková, +420 776 329 994.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slovenský horský nosič Vladimír Hižnay donesl na nejvyšší tuzemskou horu rekordních 165,5 kilogramu. Extrémní vynáška nákladu, kterou překonal dosavadní historické maximum, mu přitom trvala pouhé 2 hodiny a 29 minut.
38

Rekord pokořen! Horský nosič ze Slovenska vynesl na Sněžku 165,5 kilogramu

Setkali se u zemské hranice.
13

OBRAZEM: Setkali se u zemské hranice

Vlaky na devět dní nahradí autobusy

Vysoké Mýto - Město Vysoké Mýto na svém webu zveřejnilo informaci o výluce na trati v úseku Vysoké Mýto Litomyšl, která potrvá od 20. srpna od 8.10 hodin nepřetržitě do 29. srpna do 14.40 hodin.

Kapybaru na útěku srazil náklaďák

Vysoké Mýto - Střety se zvěří jsou na našich silnicích zcela běžné, řidiči nákladního auta na Vysokomýtsku ovšem zkřížila cestu kapybara.

Výhled z trůnu u Mistrovic

Mistrovice - Na kopci u Mistrovic stojí dřevěná židle obřích rozměrů. Místo pro výhledy do kraje zvolili nadšenci z obce pro svůj nápad, jak přitáhnout lidi k procházce po malebném okolí.

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou. Už ale asi nepřekročí tropickou třicítku jako v uplynulých týdnech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT