VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připomínkování jde do finiše

Králíky, Lanškroun, Č. Třebová - Poslední jednání týkající se optimalizace veřejné dopravy absolvují v těchto dnech představitelé kraje a společnosti Oredo. „V tuto chvíli je ještě možné do jízdních řádů zapracovat některé drobné změny,“ řekl na setkání se starosty v Králíkách náměstek hejtmana pro dopravu Jan Tichý.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Jan TichýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Na požadavky o větší změny máte termín do poloviny ledna. Zapracovávat do jízdních řádů se budou k zákonem stanovenému datu 4. března 2012,“ uvedl.
Králíky, Lanškroun, Č. Třebová - V Králíkách vyjádřili představitelé hostitelské radnice i obcí Dolní Morava, Mladkov a Červená Voda spokojenost s návrhem jízdních řádů.
V Lanškrouně vznesla velkou připomínku k jízdnímu řádu starostka obce Luková. „Nelíbí se mi, že jste ze dvou ranních spojů jeden zrušili, podle mého nejsou pravdivé vaše podklady o tom, že jimi jezdí málo lidí. Oba autobusy jsou plné a my je chceme zachovat,“ uvedla starostka Miroslava Fojtů. Na tuto připomínku reagoval přímo náměstek hejtmana, který slíbil situaci prověřit a pokud jsou sečtené počty cestujících skutečně zavádějící, bude obci zajištěn i druhý autobus. Naopak spokojený je starosta Žichlínku Otakar Řehák a připomínky prozatím neměly ani obce Lubník nebo Ostrov.
Celý proces optimalizace veřejné dopravy se ale nesetkal s příznivou odezvou v Cotkytli. Její starosta Prokop Holý kritizoval celou její přípravu: „Měli jsme funkční systém, a teď řešíme jak to udělat, aby se lidé dostali do práce, školy a k lékaři. Nerozumím tomu, proč jste první udělali návrhy a teď jsme je pět měsíců připomínkovali.“ Starosta následně vznesl konkrétní připomínky k jednotlivým spojům.
Časné odjezdy školních autobusů připomínkovalo v České Třebové hned několik starostů. „Ranní odjezdy dětí do škol musíme rychle vyřešit, nejpozději do začátku příštího týdne si dáme vědět jak,“ konstatoval vedoucí odboru dopravy Pardubického kraje Ladislav Umbraun.

(tz, zr)

S autobusovým spojením jsou obce spokojené
Králíky – Poslední jednání týkající se optimalizace veřejné dopravy, konkrétně nových jízdních řádů autobusových linek, absolvují v těchto dnech představitelé Pardubického kraje a společnosti Oredo. Jednají na úrovni obcí s rozšířenou působností se starosty příslušných obcí.
Jednání se konají v době těsně před tím, než vejdou v platnost nové jízdní řády. Do nich už byly zapracovány veškeré připomínky, které v průběhu procesu optimalizace dopravy představitelé obcí a občané vznesli. „V tuto chvíli je ještě možné do jízdních řádů, které vejdou v platnost 11. prosince, zapracovat některé drobné změny, které byste případně požadovali,“ řekl na setkání se starosty v Králíkách náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. „Na požadavky o větší změny máte termín do poloviny ledna. Vaše požadavky se následně budou zapracovávat do jizdních řádů k zákonem stanovenému datu jejich změn, který je 4. března 2012.“
Na dnešním jednání byly projednávány některé technické záležitosti, například úpravy autobusových zastávek nebo výstavba nových. Představitelé jednotlivých obcí zároveň měli možnost vyjádřit se k celému procesu optimalizace. „Většina z nás nemá ráda změny a nutnost zvykat si na něco nového, pokud jsou ale splněny všechny naše dosavadní požadavky, jsme ochotní optimalizaci akceptovat,“ uvedla starostka Králík Jana Ponocná. „A jestli je v následujícím období možnost dalšího řešení a změn jízdních řádů, myslím, že jsme pro občany vyjednali maximum možného.“
Problém s optimalizací veřejné dopravy nemá ani starosta Dolní Moravy Ladislav Janočko: „Jsme spokojení s počtem spojů, které u nás budou jezdit, byť některé změny v jízdních řádech bychom k březnovému termínu chtěli navrhnout.“ V podobném duchu se vyjádřil i starosta Mladkova Teodor Šmok. „Myslím, že Mladkov je na tom z hlediska spojů celkem dobře, chtěl bych ještě jednou poděkovat za „lékařský“ autobus třikrát týdně a akceptuji možnost navrhnout změny, které by už v březnu vstoupily v platnost. Obecně mohu říct, že jsme spokojení, to ostatní ukáže čas,“ řekl starosta.
„Předpokládám, že další pracovní jednání budou následovat tak, jak se budou objevovat případné problémy. Chtěl bych jen požádat, aby v Moravském Karlově v sídlišti zůstala pouze jedna zastávka a všechny spoje zastavovaly tam,“ připojil se do diskuze starosta Červené Vody Miloš Harnych. „Co se týká dopravní obslužnosti naší obce, musím říct, že v pracovní dny k žádnému zhoršení nedojde, o víkendu to dokonce vypadá lépe než nyní.“
„Dvacet let jsme cestující ve veřejné dopravě ztráceli a v počtu cestujících jsme se dostali na hrozivá čísla. Optimalizace, ke které jsme nyní v kraji přistoupili, veřejnou dopravu zatraktivní a podle mého by díky ní měla být do pěti let ta čísla úplně jiná,“ uvedl na závěr náměstek Tichý. (tz)
Tichý řešil autobusy na Lanškrounsku
Lanškroun – Během čtvrtka se náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý setkal také se starosty obvodu obce s rozšířenou působností Lanškroun. Se zástupci samospráv tady hovořil o nových jízdních řádech autobusů, které po optimalizaci veřejné dopravy v Pardubickém kraji vejdou v platnost 11. prosince letošního roku.
Starostové budou mít od zavedení nových jízdních řádů zhruba měsíc na připomínky, které budou zapracovány do první změny na počátku března. I na dnešním jednání měli starostové možnost vznést některé své připomínky. „Jde nám o to, abychom docílili zatraktivnění veřejné dopravy a vrátili do ní cestující,“ řekl na úvod jednání náměstek Tichý.
Velkou připomínku k jízdnímu řádu vznesla starostka obce Luková. „Nelíbí se mi, že jste ze dvou ranních spojů jeden zrušili, podle mého nejsou pravdivé vaše podklady o tom, že jimi jezdí málo lidí. Oba autobusy jsou plné a my je chceme zachovat,“ uvedla starostka Miroslava Fojtů. Na tuto připomínku reagoval přímo náměstek hejtmana, který slíbil situaci prověřit a pokud jsou sečtené počty cestujících skutečně zavádějící, bude obci zajištěn i druhý autobus. Obec kromě toho dostala od organizátora regionální dopravy malý dárek v podobě nočního spoje, který doposud zajišťovala obec vlastní smluvní dopravou.
Naopak spokojený je starosta Žichlínku Otakar Řehák: „Všechny naše dosavadní zásadní připomínky byly vyřešeny, takže v tuto chvíli nemám žádné další požadavky. Uvidíme, co přinese praxe, připomínkovat budeme případně potom.“ Starostu Žichlínku ve stejném duchu doplnili i jeho kolegové z Třešovce Jiří Marek, místostarostka Marta Langerová z Lubníku a místostarostka Marta Schipplová z Ostrova.
Celý proces optimalizace veřejné dopravy se ale nesetkal s příznivou odezvou v Cotkytli. Její starosta Prokop Holý kritizoval celou její přípravu: „Měli jsme funkční systém a teď řešíme jak to udělat, aby se lidé dostali do práce, školy a k lékaři. Nerozumím tomu, proč jste první udělali návrhy a teď jsme je pět měsíců připomínkovali.“ Starosta následně vznesl konkrétní připomínky k jednotlivým spojům.
S připomínkou vystoupila i vedoucí Obecního úřadu v Horní Čermné Hana Vágnerová. V obci, která je jinak s návrhem nové dopravní obsluhy spokojená, mají problém s návrhem časů školních autobusů a s absencí školní obsluhy pro Nepomuky, ze kterých by děti musely na autobus chodit tři kilometry. „Tuto situaci musíme určitě vyřešit, rozhodně není možné, aby děti na autobus chodily takto daleko,“ řekl náměstek Tichý. Řešení se podařilo najít přímo na dnešním jednání, jen kvůli němu bude nutné posunout začátek školy o pět minut. „Rád bych firmě Oredo poděkoval za vyřízení všech našich připomínek, žádné další nemáme,“ byl velmi stručný starosta Dolní Čermné Petr Helekal. „Já mám naopak velkou připomínku, protože náš školní autobus jede ráno v 6.30 hodin, to mi nepřipadá právě ideální,“ uvedl naproti tomu starosta Anenské Studánky Jaroslav Paar, ke kterému se připojil i starosta blízkého Trpíku Milan Hradecký. Tento problém ovšem nebylo možné vyřešit přímo na jednání v Lanškrounu, starostové ale dostali slib od Oreda, že situace bude vyřešena v řádu několika dní a děti budou jezdit ve vhodnější čas.
Velké poděkování dostalo Oredo od Horních Heřmanic. „Chtěl bych poděkovat, protože tolik autobusů, kolik jich u nás denně bude zastavovat, jsme jich u nás neviděli snad za celý rok,“ řekl starosta obce Tomáš Beran. Posledním, kdo se do debaty zapojil, byl starosta Sázavy Jiří Malátek, kterému se nelíbí, že jeho obec přijde o jeden ze tří ranních spojů vozících děti do školy. „Vzhledem k počtu cestujících si myslím, že to bude dost na hraně a dnes jste mě nepřesvědčili, že se vejdou,“ prohlásil starosta na tvrzení organizátora dopravy, že ranní kapacita je dostatečná. „S řešením ostatních časů v jízdních řádech jsem spokojený, tam byly vyřešeny všechny naše připomínky.“
Spokojený s návrhem dopravní obslužnosti regionu je i samotný Lanškroun. „Naše připomínky byly v rámci možností vyřešeny a nové uspořádání dopravy je pro nás přínosem, neboť se stáváme dopravním uzlem regionu,“ uzavřel místostarosta města Roman Krajči. (tz)
Na Českotřebovsku vadí časné školní autobusy
Česká Třebová – Poslední čtvrteční jednání vedení Pardubického kraje a společnosti Oredo o nových autobusových jízdních řádech se uskutečnilo na úrovni obce s rozšířenou působností Česká Třebová. Starostové zdejších obcí se tady mohli vyjádřit k jízdním řádům a vznést své případné připomínky.
„Máme dvě drobné připomínky, a to že jsme přišli o přímé spojení na Ústí nad Orlicí a pak také k času odjezdu školního autobusu, který je nastaven příliš brzy ráno,“ řekl místostarosta Přívratu Josef Holínka, ke kterému se s připomínkou na brzký odjezd školního spoje připojil jeho kolega, předseda osadního výboru z Kozlova Jan Stránský. Spojení na Ústí nad Orlicí bude podle zástupců Oreda zajištěno jízdou s přestupem, časná jízda autobusů pak byla vysvětlena nutným nájezdem na českotřebovský terminál. „Určitě se tím ale budeme ještě zabývat,“ dodal k tomu vedoucí odboru dopravy Pardubického kraje Ladislav Umbraun.
Starosta Rybníka Jiří Hrdlička zase tlumočil připomínku občanů, kteří jezdí pracovat do Orlickoústecké nemocnice. „Jim chybí na ranní autobus vlakový přípoj tak, aby stihli dorazit na šestou hodinu do práce,“ uvedl starosta. I tímto problémem se bude organizátor dopravy zabývat a vyřeší ho. „Co se týká autobusové dopravy, s jejím návrhem jsme spokojeni, neodpustím si ale trvalou připomínku na vlak, který u nás pouze projíždí,“ řekl v rámci svého komentáře k projednávané problematice s úsměvem starosta Třebovic Libor Gremlica.
Na špatné spojení dětí při jízdě do školy upozornila i starostka Semanína Marie Chalupová. „Jeden spoj jede tak, že by děti byly ve škole příliš brzy, druhý tak, že by začátek vyučování pravděpodobně nestíhaly,“ konstatovala starostka. Také tuhle situaci bude Oredo operativně řešit tak, aby nabídka spojů byla z časového hlediska přijatelnější. „Pokud naše připomínky, včetně těch, které máme ke spojům občanů na odpolední směny, budou vyřešeny, můžu říct, že Semanín bude spokojený,“ dodala starostka.
„Větší změny jízdního řádu budou možné v březnovém termínu, ovšem pokud mluvíme o zavážení dětí do škol a školek, tady jsme schopni udělat i mimořádné opravy jízdního řádu,“ vysvětlil představitelům obcí jednatel Oreda Emil Efler. „Doprava dětí do škol a školek, lidí do práce a k lékaři, to není priorita jen naše, je to i příkaz ze strany Pardubického kraje, jmenovitě pana hejtmana.“
„Ranní odjezdy dětí do škol musíme rychle vyřešit, nejpozději do začátku příštího týdne si dáme vědět jak,“ uzavřel Umbraun. (tz)
28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě TECHNICKO ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/NICE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Husova č.p. 690, Parník, 560 02 Česká Třebová 2, Zpracování účetních dokladů a dokumentace ze staveb, Požadujeme : , - znalost práce na PC, - řidičské oprávnění skupiny B, V případě zájmu zašlete do 13.4.2018 svůj strukturovaný životopis na pribylova@pirell.cz. Pracoviště: Pirell s.r.o., Husova, č.p. 690, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Jana Přibylová, +420 465 586 024.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 130 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTA - ÚDRŽBÁŘ V ŽIVOČIŠNÉ VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned, Místo výkonu práce: ZEVAS Vraclav a.s. - středisko Sedlec, Sedlec, Vraclav, 566 01 Vysoké Mýto, Dle domluvy možný zkrácený úvazek, Nabízíme: příspěvky na obědy, zázemí stabilní firmy, výsledkové prémie, Kontakt: telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Zevas vraclav a.s. - středisko sedlec, 566 01 Vysoké Mýto. Informace: Pavel Štursa, +420 724 796 317.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 26 000 Kč

Specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Učitel/ka 1. stupeň ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Základní škola Erudio Orlicko - Velký Hájek, Velký Hájek č.p. 1554, 564 01 Žamberk, Kontakt: e-mailem: Mgr. Ivana Andrlová - info@program-erudio.cz, tel: 723 492 339. Pracoviště: Základní škola erudio orlicko - velký hájek, Velký Hájek, č.p. 1554, 564 01 Žamberk. Informace: Ivana Andrlová, +420 723 492 339.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 000 Kč

Specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Pedagog pro školku. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Základní škola Erudio Orlicko - Velký Hájek, Velký Hájek č.p. 1554, 564 01 Žamberk, Kontakt: e-mailem: Mgr. Ivana Andrlová - info@program-erudio.cz, tel: 723 492 339. Pracoviště: Základní škola erudio orlicko - velký hájek, Velký Hájek, č.p. 1554, 564 01 Žamberk. Informace: Ivana Andrlová, +420 723 492 339.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odborný léčebný ústav v Jevíčku.

Stravovací pavilon dostane novou střechu

Ilustrační foto.

Florbalový výsledkový servis z regionu

Zakládáte požáry? A co vypalování trávy? Víte, že za to můžete dostat

Pardubický kraj – V posledních týdnech začala zvláštní sezona. Blíží se jaro a hasičům stoupá počet výjezdů k založeným požárům, jak někteří zemědělci začínají s hazardováním. Řeč je o vypalování trávy.

Dětem se lyžování v Červené Vodě líbilo

Červená Voda /PÍŠETE NÁM - FOTO/ - Letošní zima zimním radovánkám moc nepřála, ale sněhu ve Skiparku Červená Voda bylo stále dost. Naše děti se už nemohly dočkat, až pojedou na lyžařský kurz.

AKTUALIZOVÁNO

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

Fotbalové derby: „Stav hřiště? Je výborné," říká Černý

Pardubice – V sobotu půjdeme konečně na fotbal, věří fanoušci pardubických fotbalistů. Dva březnové termíny již musely být z důvodu nepříznivého počasí změněny, třetí pokus už by měl vyjít.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT