Město mělo zájem pozemky po textilce v centru města získat. Záměr ale padl dřív, než o něm stihla rozhodnout rada města.

Ve městě patřil mezi rozporuplné. Vznikl proti němu otevřený dopis. Protestovali také zahrádkáři z kolonie sousedící s rybníčkem Panamák. Část obyvatel se obávala o osud rybníčku, který je jedním ze šesti v křivolické kaskádě, jež plní protipovodňovou funkci. Obávali se také rozšíření průmyslového areálu v těsné blízkosti bývalého koupaliště, které chce město obnovit jako biokoupaliště. Jako protinávrh ke směně pozemků začal vznikat projekt Areál zdraví Křivolík = Křivolík pro všechny, který by měl být místem pro rekreaci a využíval by jak rybníčky, tak přilehlý les i návaznost na biokoupaliště.

Panamák nechtěl Josef Škrkoň náhodou. V nedalekém bývalém průmyslovém areálu hodlá vybudovat nové sídlo své firmy. "Chtěl jsem ho začlenit do areálu jako vstupní prvek, součást parkové úpravy," uvedl tehdy pro Deník.

I přesto, jak zdůrazňoval, pro něj směna nebyla zásadně důležitá. "Město musí vědět, jaký má kde zájem," komentoval to.

Firma Techplast vyrábí plastové komponenty především pro zahraničí. Odtud také podle Josefa Škrkoně pramení tlak na rozšíření výroby. Jak podnikatel nedávno uvedl, zatím neví, jestli v areálu v Křivolíku sloučí výrobu z Benátek i Rybníku. Zatím údajně také neuvažoval o využití Primony v případě nerealizování směny pozemků.