HOLIDAY WORLD 2017

Nechce se tomu věřit, ale středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World 2017, který se konal v Praze od 16. do 19. února, překročil již pětadvacáté narozeniny. Tuto největší prezentaci měst a regionů České republiky doprovázely nabídky mnoha cestovních kanceláří od nás i ze zahraničí a také rozsáhlá expozice souběžného veletrhu Top gastro & hotel.

Již po několik let se na pražském výstavišti v Holešovicích prezentovaly svou samostatnou expozicí Česká Třebová a Ústí nad Orlicí, jejichž výstavní stánky se nacházely ve vstupní části veletržní haly. Velkoryse řešená výstavní plocha Pardubického kraje tentokrát vzala pod svá křídla expozici svitavského regionu a Litomyšle. Na pultech stánků se opět objevila řada novinek v podobě atraktivních skládanek, map a přehledů různých turistických aktivit.

Čtvrteční a páteční výstaviště bylo již tradičně připraveno pro návštěvu odborníků a podnikatelů v cestovním ruchu, víkend patřil široké veřejnosti. Jako každoročně, tak i letos, bylo na veletrhu zastoupeno mnoho kvalitních zahraničních vystavovatelů. V prezentaci 45 zemí světa dominovala tentokrát Asie. Nejatraktivnější expozici měla Indonésie, novým vystavovatelem bylo Mexiko a po několika letech se vrátilo na výstaviště Polsko. Bohatý doprovodný program, který již neodmyslitelně k veletrhu patří, byl také doplněn prezentací fotografií, víkendovou přehlídkou filmů s cestovatelskou tematikou, besedami s významnými cestovateli, včele s cestovatelskou legendou Dr. Miloslavem Stinglem.

Návštěva jednoho z nejvýznamnějších středoevropských veletrhů cestovního ruchu přináší vždy nevšední zážitek, který bývá často umocněn bezprostředními dojmy z výstavy, setkáním se zajímavými osobnostmi a i nějakým tím dárkem na památku. Pokud jste se letos na Holiday World do Prahy také chystali a nevyšlo vám to, přijeďte za rok. Určitě se bude opět na co dívat.
Milan Michalski

Ústí nad Orlicí láká na krásnou přírodu v okolí, možnosti sportovního vyžití, zejména pak cykloturistiku. „V našich propagačních materiálech i na velkoplošných fotografiích jsou snímky z Cakle nebo rozhledny na Andrlově chlumu. Nechybí ani prezentace našeho aquaparku a dalších sportovních aktivit," dodává místostarosta Jiří Preclík. Ústí nežije jen sportem, ale i kulturou. V květnu se tu bude konat prestižní mezinárodní houslová soutěž pro mládež z různých zemí světa, kterou už tradičně doprovodí hudební festival. Uměleckým ředitelem festivalu a patronem soutěže je houslový virtuos Pavel Šporcl.

Ve stánku České Třebové přišlo návštěvníkům k chuti čepované pivo z místního pivovaru. Město prezentovalo své nejznámější akce, například dubnový Bennewitzův festival nebo listopadovou Jabkancovou pouť, připomnělo turistické a cyklo trasy ve svém okolí a sportovní areály. „Kousek od našeho stánku jsem měl příležitost si promluvit s paní ministryní pro místní rozvoj, sešel jsem se s lidmi, kteří se točí okolo cestovního ruchu, o České Třebové a okolí by měl vyjít článek v internetovém časopise," podotkl starosta Jaroslav Zedník k navazování kontaktů na veletrhu. (daf)