Největší investiční akce volebního období, tak vedení města mluví o generální rekonstrukci krytého plaveckého bazénu ve Vysokém Mýtě. Ten se měl otevřít na přelomu roku, nicméně při rekonstrukci se ukázalo několik překážek. Tím dojde k více než čtyř měsíčnímu zpoždění.

Nejprve radnice řešila, co s unikátním zvedacím dnem. Váhali, zda instalovat nové nebo repasované staré. „Zvažovali jsme, zda ušetříme, kdybychom místo nového zvedacího dne opravili to původní. Nakonec jsme se z důvodu bezpečnosti rozhodli pro nové,“ potvrdil starosta František Jiraský.

Dno bude fungovat na bází unikátní švédské technologie, která bude v Mýtě instalována jako první ve střední Evropě. Téma dna ale nebylo jediné, co hraje roli na změně termínu dokončení, který je 15. února. Byly jimi například i oprava stropních panelů v bývalé sauně, úpravy vzduchotechniky, odstranění nerovností původní bazénové vany a další. „Skluz způsobilo více faktorů. Práce na stavbě mohly určitě postupovat svižněji. Na druhou stranu při každé rekonstrukci se většinou objeví věci, které se dopředu předpokládat nedaly, protože se odhalí, až když se odkryjí konstrukce,“ podotkl místostarosta Martin Krejza a dodal: „Jsme rádi, že se jich v této budově, která byla stavěna v akci „Z“ před třiceti šesti lety, neobjevilo podstatně víc.“

V dokumentaci pak bylo provedeno několik dílčích změn, které vedly k úspoře peněz. Ty poslouží na nový podhled a osvětlení v bazénové hale, rozpočet se navýší pouze o 95 tisíc korun. Po napuštění čekají vodu v bazénu testy a první plavci sem budou moci skočit už v březnu.