Po prohlídce modelové řady vozidel v doprovodu generálního ředitele Jiřího Vaňka prezident Miloš Zeman usedl za volant autobusu zn. Crossway, kde neodolal klaksonu, jehož hlasitým troubením vylekal všechny přítomné. Z uzavřeného setkání s vedením společnosti putoval Miloš Zeman „vláčkem" přímo do výroby, kde následovala beseda se zaměstnanci. „Dívám se zaměstnancům do tváří, jestli jsou usměvavé, nebo zamračené. Vidím usměvavé tváře," přivítal je prezident, který se nechal slyšet, že si před návštěvou vyžádal informace o průměrné mzdě dělníků a ostatních zaměstnanců. „Je nadprůměrná. Povím vám, co neříkám často. Máte právo být hrdí na svou firmu," řekl jim.

Přítomné, včetně francouzského předsedy představenstva Sylvaina Blaise, pobavil historkou o autobusu zn. Karosa jménem Zemák, se kterým před volbami v 90. letech objížděl republiku. „V roce 1996 se zde renovoval a tehdejší ministr dopravy přikázal, že neopustí brány závodu. Ve francouzském manažerovi, který zde působil, převážila stranická solidarita a autobus vyjel," zavzpomínal prezident a potřásl si rukou se Sylvainem Blaisem.

V diskuzi s prezidentem došlo i na „pracovní" témata. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický žádal o podporu tradičních českých výrobců autobusů. „Pardubický kraj zodpovídá za dopravní obslužnost. Mrzí mě, že nemůžeme nijak vstoupit do toho, jaké autobusy v kraji jezdí, protože to je věcí dopravců," prohlásil hejtman. Zaměstnanci se zajímali o názor prezidenta na odbory nebo zeštíhlování státní správy.

Miloš Zeman svou podporu firmě završil pozváním do zahraniční „podnikatelské mise". „Budete vždy vítáni. Díky vašemu úspěchu a díky vzpomínce na francouzského manažera," pronesl ke generálnímu řediteli Jiřímu Vaňkovi. Přijal také pozvání na letošní oslavy 120 let firmy.