„Pan prezident mi řekl, že se těšil do Země krále Miroslava, že se mu naše sdružení úžasně líbí a chtěl se se mnou setkat," svěřil se „král" Miroslav Veselý.
Na náves v Přívratu si ve čtvrtek hodinu po poledni našly cestu více než tři stovky „prozemanovsky" naladěných lidí. Publikum svého prezidenta přivítalo potleskem. On se mu odvděčil svými typickými bonmoty, vtípky, letmým popovídáním při podání ruky i tím, že si vyzkoušel darovanou kšiltovku a ochutnal hovězí a kančí guláš, který na návsi vařila družina krále Miroslava. „Vítězí hovězí guláš," rozhodl prezident, který s radostí ochutnal, ale musel si nechat rezervu na pečenou kachnu.
„Tato návštěva by měla být jakýmsi poděkováním, protože je to obec mimořádně aktivní a já jsem rád, že takové obce jsou v našem okolí," uvedl na adresu Přívratu hejtman Martin Netolický a přidal subjektivní hodnocení: „Přívrat je Přívrat." „Když jsem teď byl v podniku CZ Loko, viděl jsem usměvavé tváře zaměstnanců, včera v podniku Explosia naštvané tváře zaměstnanců. Když někam přijedu, dívám se, jestli se lidé usmívají, nebo mračí. Tady vidím většinou úsměvy, chtěl bych vám poděkovat. Přál bych si, aby úsměv vstoupil i do politiky, aby na sebe politici neštěkali, dokázali si dělat legraci ne jenom jeden z druhého, ale i sami ze sebe," řekl prezident Přívratským.
Debata s občany se točila kolem zlatých padáků, konce Nečasovy vlády i předčasných voleb. Přemysl Maixner z nedalekých Němčic přijel, aby, jak řekl, se přimluvil o státní vyznamenání pro Miroslava Zikmunda. „S panem Zikmundem jsem před týdnem mluvil, už je nositelem  medaile za zásluhy první třídy," reagoval Miloš Zeman a pokračoval: „Prozradím tady v Přívratu, že ten seznam asi třiceti vyznamenaných zahrnuje podobné osobnosti, jako je Miroslav Zikmund, ale budou tam také lidé, kteří desítky let dávali lidem úsměv a pohodu. Jako jediným a prvním vám prozradím, že mezi nimi bude třeba Jiřina Bohdalová. Rozdávat úsměv je něco, co každý nedokáže."
Ani při loučení prezident republiky publikum nezklamal. Čekalo ho totiž několik schůdků z pódia. „Připravte si kamery, možná se skutálím z těchto schodů, možná uvidíte pád, po něm tlumené zaklení a prezident se dopustí několika sprostých slov," rozloučil se s Přívratskými.