Hřebčín založili manželé Radek a Lenka Kašparovi. Příměstské tábory pořádají letos o prázdninách už počtvrté. „Rok od roku je o ně větší zájem, asi proto, že jsme s dětmi stále venku v přírodě a  práce s koňmi je lákavá. Máme tu děti, které ještě nikdy nepřišly do styku s koňmi, ale i takové, které jezdí opakovaně každý rok," říká  Lenka Kašparová. Vzhledem k tropickému počasí minulých dnů děti pracovaly s koňmi hlavně v dopoledních hodinách, další náplní příměstského tábora jsou vycházky do přírody nebo různé soutěže. Určen je dětem od šesti do třinácti let. Pokud si některé pohled na svět ze hřbetu koně zamiluje, může hřebčín Karlen navštěvovat pravidelně celý rok. „Máme jezdecký oddíl, do kterého docházejí děti, které už jezdit umí. Trénuji je,  jezdíme na hobby závody a výstavy. Pak máme Pony klub a jeho náplní je vše, co se týká koní," dodává Lenka Kašparová. Za jak dlouho se dítě naučí jezdit na koni, je hodně individuální. Některé to zvládne během jednoho kurzu, jiné jich potřebuje víc. Příměstský tábor děti také naučí, jak se o koně starat. „Prvořadé je, aby děti uměly vodit koně. Věděly, jak k němu přistoupit a ze které strany ho vést. U nás se naučí koně přivést do stáje, uvázat ho, vyčistit, jsou jim předávány další všeobecné znalosti, jako z čeho se skládá uzdečka, sedlo…," vypočítává to, co se děti v hřebčíně naučí, Lenka Kašparová.
Jízdu na koni v sedle i bez sedla si s radostí vyzkoušela i osmiletá Andrejka Ostruszková. „Tahle soutěž byla fakt dobrá, i když asi prohrajeme. Soutěžili jsme za družstva, to moje je Podkova," svěřila se. Stejně jako její kamarádka z tábora Sára Horáková už měla zkušenosti s jezdectvím. „Jakého mám oblíbeného koně? Asi všechny. Ježdění mě baví, chodím sem na Pony klub," dodává osmiletá Sára. Poprvé byl na táboře s koňmi jedenáctiletý Michal Forétar z Moravy:  „Že jsou tu příměstské tábory jsem zjistil na internetu. Co mi vadilo? No, možná když mi kůň stoupl na nohu, starat se o koně mě ale bavilo. Když budu mít ještě možnost,  půjdu si zajezdit."
Jak už to bývá, mezi malými jezdci dominují  děvčata. Všeobecně je jezdectví  více lákavé pro ženskou než mužskou populaci. „V tomto běhu máme tři kluky, byly však tábory, na nichž byla jen děvčata. Ale je pravda, že kluků přibývá. Na třech turnusech letos bude celkem osm kluků, to je úspěch," konstatovala majitelka hřebčína.