Žákům v kraji zítra začínají jarní prázdniny. Mnoho z nich vyrazí s rodiči na hory. Podmínky ve všech lyžařských střediscích v regionu jsou ideální, ohrozit by je nemělo ani mírné oteplení.

Nabízí snowtubing

V Českých Petrovicích bude zítra otevřena stometrová snowtubingová dráha s toboganem. „Každou sobotu tu probíhá testování lyží. A především posilujeme počty instruktorů v lyžařské školičce,“ zve do Českých Petrovic Miroslav Baier. Na upravených sjezdovkách leží kolem metru sněhu. „Takhle perfektní stav jsme neměli roky zpátky,“ říká spokojeně.

Upravené sjezdovky s kvalitní sněhovou pokrývkou a minimální čekací doby nabízí středisko Ski Sněžník Dolní Morava. Podle manažera střediska Oldřicha Štose je předpověď příznivá, o jarních prázdninách by mělo vládnout pěkné počasí, které slibuje příjemné lyžování. K dispozici je řada služeb, samozřejmostí je lyžařská školička, kde na začátečníky čeká mnoho instruktorů, servis nebo půjčovna. „Novinkou je, že máme oba areály v Dolní Moravě propojeny, mimo jiné máme společné skipasy. Spodní areál je vhodný pro rodinné lyžování, nahoře je to pro sportovní lyžování. Na své si tu přijdou ti, kdo už něco umí,“ říká Oldřich Štos.

„Neváhejte a využijte jarní prázdniny k super lyžovačce,“ lákají do Čenkovic provozovatelé. Areál nabízí 80 centimetrů sněhu a denně večerní lyžování. V Dlouhoňovicích se bude po celý příští týden lyžovat od 9 do 18 hodin. Stejně tak je v provozu areál v Přívratu, který je vhodný pro rodinné lyžování. V nedaleké České Třebové sjezdovku v závěru prázdnin ovládnou milovníci recese. V neděli 28. února o půl třetí odpoledne odstartují bláznivé závody Sjezd na čemkoliv.