Ostatně, na uplynulé šampionáty má bohaté vzpomínky: v roce 2006 byl v Německu, o dva roky později fandil ve Švýcarsku a neuteklo mu ani polské Mistrovství Evropy v roce 2012. „To bylo super, jezdili jsme do Wroclawi na otočku," vzpomíná. Nejlepší vzpomínky má ale kouč na Švýcarsko, kde bylo podle jeho slov nádherně.
Nyní už však se svými přáteli vyhlíží cestu do Francie. V partě jsou čtyři a s sebou vezou i výbavu na fandění, která nesmí chybět. „To je jasné. Hrdost, že jsme Češi, tam je a podle mě právě to dělá Euro Eurem. To je na tom to pěkné," říká Zdeněk Vacek a velké obavy nemá ani ze současné situace. I když Francie je jednou ze zemí, kde v nedávné době útočili teroristé, parta okolo letohradského kouče si strach nepřipouští. „Nepřemýšlím nad tím, že by se mohlo něco stát. Strach nemám," říká.

ČECHŮM VĚŘÍ
Čeští reprezentanti v pondělí vyzvou Španěly. Zápas to jistě nebude lehký. Zdeněk Vacek ale věří, že Češi ze skupiny postoupí. „Zamluvil jsem i lístky na osmifinále, tak snad se to povede. Skupina je těžká, ale věřím, že to vyjde," přemýšlí.
Výlet do Francie bere jako dovolenou. A rozhodně to není levná záležitost. „No, není to nejlevnější. Jedeme na celou skupinu, lístky jsme si vzali pro třetí kategorii a jeden vyjde na 55 euro," popisuje Zdeněk Vacek. Při současném kurzu je to tedy bezmála 1 500 korun. „To ještě jde," uzavírá s úsměvem. (jan)

Tip

Čechy čeká těžká skupina

První zápas odehrají Češi 13. června od 15 hodin v Toulouse se Španělskem, v dalším 17. června od 18 hodin v St. Etienne nastoupí proti Chorvatsku a 21. června se utkají v Lens od 21 hodin s Tureckem.

Tipy na výsledky jsou různé, své přidal i kouč letohradských fotbalistů Zdeněk Vacek:
Španělsko – Česko 1:1
Česko – Chorvatsko 0:0
Česko – Turecko – 1:0