Protože ale nechtějí sedět s rukama v klíně, nabídli svou pomoc městu, které je využilo v domově důchodců. Nyní tam tedy interní pracovníci DDM Duha pomáhají jako dobrovolníci a se seniory provádí aktivizační činnosti. Domov důchodců je kvůli covidu-19 a karanténám zaměstnanců značně oslaben, takže pracovníky DDM Duha přivítal a jejich pomoci si váží.

„Kromě pomoci v domově důchodců jsme v období uzavření nabídli dětem několik soutěží a her.

První se jmenovala Poznej staré Oustí. Na web a facebook bylo vloženo 10 starých fotografií různých míst v Ústí nad Orlicí. Některá místa dnes vypadají jinak, jiná už vůbec neexistují. Děti měly místa najít a vyfotit je tak, jak vypadají dnes,“ uvedla ředitelka DDM Štěpánka Ročňová a dodala: „I když měly na soutěž pouhých deset dnů, do uzavření nám přišlo 10 správných odpovědí. A pozor: to znamená, že 10 dětí poznalo správně všech 10 míst! Takový počet dětí, které se zapojily a které odpověděly správně, nás velmi mile překvapil. Účastníky soutěže jsme odměnili hodnotnými cenami.“

Po vyhodnocení fotografické soutěže DDM vyhlásilo soutěž výtvarnou a taneční. Při té taneční měly děti vymyslet choreografii na vybranou hudbu a natočit video, jak tančí. Tanečnice a tanečníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií. Uzávěrka on-line soutěže byla 1. 12. V další soutěži, která probíhala do 11. prosince, děti poměřily svůj výtvarný talent a um. Odevzdané výtvarné i taneční výtvory hodnotila odborná porota a vítězové opět obdrželi baťůžky plné zajímavých cen.

Poslední soutěží byla soutěž Puzzle. „Děti se stejně jako při první soutěži musely rozběhnout po Ústí a okolí a hledat při tom 15 dílků jednoho velkého puzzle. Každý den dostaly nápovědu, kam se při hledání jednoho dílku vydat. Jednotlivé dílky si pouze fotily a nechávaly je na místě pro další děti,“ uvedla Štěpánka Ročňová. Kdo měl puzzle první složené a první objevil, jaká ústecká budova se na obrázku skrývá, stal se vítězem.