O sobotní večerní program se v Červené Vodě na Orlickoústecku postaralo několik revival bandů.

V neděli se sice počasí ještě zhoršilo, o to pestřejší program ale pouť nabídla. Od rána si mohli návštěvníci projít farmářské trhy. “To je pravé Halloweenské počasí, na to je potřeba si dát medovinku,” lákal jeden ze stánkařů. 

“To Dáš! Tak zní letošní heslo Červenovodské pouti, což je naprosto přesné k tomu, kolik vás dnes přišlo, když vidíme, jaké panuje počasí, děkujeme,” usmívala se na pódiu moderátorka z agentury Time4Fun, která pouť spolupořádá. 

Po mši v kostele sv. Matouše se řada místních přesunula přes silnici, kde proběhlo vysvěcení sousoší Nejsvětější Trojice. Dokonce i počasí se na krátkou chvíli umoudřilo a přestalo pršet, aby si tento okamžik mohlo užít co nejvíce lidí.

Další z prodávajících stánkařů vysvětloval návštěvníkům, jaké druhy frgálu mohou ochutnat.

close Pouť nezkazila ani nepřízeň počasí, ale výstup na Křížovou horu se nekonal info Zdroj: Martin Alt zoom_in

“My jsme přijeli z Valmezu, kde frgály vyrábíme,” dodal s tím, že špatným počasím se nenechali odradit.  

Pokud i přesto byla lidem zima, nebo jen chtěli zavzpomínat na staré časy, mohli navštívit nedaleko stojící mateřskou a základní školu, kde zrovna probíhal den otevřených dveří. 

Tam byl připraven pestrý program pro děti, během kterého si mohl každý návštěvník prohlédnout nové odborné učebny, zahradu, sportovní halu a multifunkční hřiště. 

“Je zajímavé, že jsem tady ještě nedávno chodil jako student a teď tu mají tohle všechno,” vzpomíná jeden z absolventů školy.

Venku déšť nepolevil, i přesto se na rozbahněné trávě shromáždilo několik krásných aut z Veteran Car Clubu. Pro nepřízeň počasí byl nakonec zrušen nedělní program Cestovatelského festivalu a společný výstup na Křížovou horu se tak nekonal.