Pohár trpělivosti s (ne)doručováním zásilek Českou poštou začíná pomalu přetékat. „Ve městě je přímo katastrofální situace s doručováním," popsal Deníku současný stav Jan Mračno, který sám řešil problém s nedoručenou důležitou písemností z banky. Stěžují si ale i instituce a problémy s vyřizováním písemností má také samotná radnice, „Práci komplikují pozdě vrácené doručenky písemností i případy, kdy byly zásilky do vlastních rukou doručeny někomu jinému," popsal problémy, se kterými se potýkají, starosta Mýta František Jiraský.

Stížností přibývá

Město situaci s Českou poštou řeší. Starosta si na začátku týdne pozval regionálního ředitele doručovací a účelové sítě České pošty Rostislava Horáčka. „Pošta si je problémů vědoma, snaží se svoji personální krizi řešit," popsal konstruktivní přístup pošty starosta. který byl iniciátorem schůzky. „Schůzku jsem vyvolal já, protože se množí stížnosti od občanů nejen města, ale i celého mikroregionu. Navíc si stěžují i firmy, kterým nejsou doručovány zásilky. A problémy máme i my na úřadě," znovu zmínil starosta František Jiraský.

Nejsou lidi

Nikdo ale neví, kdy se podaří situaci vyřešit. Zakopaný pes celého problému je v nedostatku pracovních sil. Tomu nenahrává ani nízká nezaměstnanost. „Je tu Iveco, které drží mzdy poměrně vysoko, a pošta, obávám se, nemůže konkurovat," připomněl starosta, který se s ředitelem dohodl, že ho o problémech s doručováním bude dál informovat. A rozhořčený Jan Mračno radí poště četbu Pošťácké pohádky od Karla Čapka.