Fronty až ven

Nápor zažívají dvě zbývající pobočky České pošty v Klácelově ulici a na Parníku. Kdo musí s dopisem nebo balíkem, může natrefit i na dlouhé fronty.

„Celkový čas strávený na poště byl pětatřicet minut. K sezení pouze dvě židle, také nestačily,“ postěžovala si klientka v místním zpravodaji. Klácelova ulice je hned vedle radnice, a tak fronty neušly ani třebovskému starostovi. „Musím říct ke cti občanů, že to trpně snáší, ale nedivil bych se, kdyby hodně nadávali, protože fronty stojí až ven, i když prší. Myslím, že si lidé oddechnou, až pošta znovu otevře,“ podotkl Jaroslav Zedník.

Po dobu rekonstrukce pošta posílila provoz i otevírací hodiny ve zbývajících poštách Česká Třebová 1 a Česká Třebová 3. „Chápeme, že po dobu rekonstrukce mohou obyvatelé pocítit dočasný diskomfort při využívání služeb České pošty,“ konstatoval tiskový mluvčí Matyáš Vitík a dodal: „Bohužel charakter rekonstrukce neumožňuje zachovat běžný ani omezený provoz pobočky. Věříme proto, že důvody obyvatelé České Třebové pochopí a naopak ocení výhody nově zrekonstruované pobočky.“

Podle Českotřebovských už byla hlavní pošta pro ostudu. Rekonstrukce potrvá do konce roku. Termín otevření je plánován na 2. ledna.

„V rámci rekonstrukce pobočky dojde ke kompletním opravám zázemí pošty a haly pro veřejnost, bude instalován vyvolávací systém nové generace. Ten umí například načítat čárové kódy na výzvách k vyzvednutí uložených zásilek, čímž dojde ke zrychlení obsluhy klientů. Přepážky pošty se také dočkají nového designu. Obecně můžu říci, že lidé se dočkají jedné z nejmodernějších pošt v Pardubickém kraji,“ uvedl k hlavním změnám Matyáš Vitík.

Pošta nově v COOPu

Otevřením opravené pobočky pošťácká „škatulata, hejbejte se“ v České Třebové neskončí. Obchodní družstvo Konzum připravuje rekonstrukci své prodejny v Benátkách, která bude nově sloužit i jako Pošta Partner náhradou za pobočku v Klácelově ulici. Akce by měla odstartovat na jaře.