Houbařskému pokušení neodolala ani naše redakce a výsledek se dostavil: na snímku jsou Kuba a Vítek Pokorní s částí úlovku, s nímž se vrátili s tátou a maminkou z Klopot. Pravé hřiby, „pančáci" i hřiby kováře, některé opravdu kapitální kousky, srdce houbaře jen zaplesalo. V lese ale byly i růžovky a také lišky… Počasí těchto dnů je sice horší, ovšem k víkendu se má opět zlepšit, takže pak zase hurá na houby!
A recept? Tatínek Kuby a Vítka má nejraději „škvarky" z růžovek. Příprava je jednoduchá. Očištěné růžovky nakrájíme na  plátky, na pánvičce rozehřejeme sádlo a plátky do něj vložíme. Necháme na horké plotně  tak dlouho, až houby dostanou podobu „škvarků"  (nutno hlídat, doba úpravy záleží i na tom, na jak velké kousky jsou houby nakrájené). Ochutit můžeme trochou kmínu. Pak necháme vychladnout. Na čerstvém chlebu chutná sádlo s růžovkovými „škvarky" a troškou soli výtečně.
Vydáte-li se na houby a budete úspěšní, pošlete nám fotografie, rádi je zveřejníme. Pokud přidáte i recept na jídlo z hub, které máte rádi, zveřejníme ho také.   Fotky a recepty posílejte na e-mailovou adresu  dana.pokorna@denik.cz