Byl to zážitek…

Při jízdě propagující půjčovnu charity ušlápl společně se svým asistentem Radkem Štěpánem čtyřiašedesát kilometrů (na fotce Petra Čady). Cestou na radnice v Králíkách a Červené Vodě budila tandemová tříkolka pozornost. „Určitě všem doporučuji zkusit, ale možná ze začátku jiným směrem, než jsme zvolili my. Víc po rovině, třeba po cyklostezce. A až když si to lidé vyzkouší a ujedou pár kilometrů, pak si myslím, že už se na ní dají brázdit i kopcovitější terény," okomentoval poslanec spanilou jízdu Králickem.
Nohy ho prý nebolely, i díky pomocnému elektromotorku. „Ten nám v kopcích pomohl, bez něho bychom to jen tak nedali," chválí Jiří Junek. Doufá, že svou pozitivní aktivitou pomohl propagovat půjčovnu kompenzačních pomůcek Oblastní charity a zejména pak tandemové kolo a tandemovou tříkolku, které stále čekají na větší využití.

Skútr i kolo s rampou

Oblastní charita nabízí k zapůjčení několik speciálních vozítek, jde o elektrický skútr, tandemové kolo a tříkolku, kolo s rampou pro invalidní vozík a odlehčené invalidní vozíky. Získala je díky partnerství v projektu MAS „Orlické hory pro všechny". „Je možné si je zapůjčit v sídle Oblastní charity v Letohradě, aktuální ceník a další informace naleznou zájemci na webu www.uo.charita.cz," dodala Iva Marková z charity.