Díky spolupráci vysokomýtských filatelistů a raketových modelářů z rakouského města Gmünd vzlétla k nebi dvakrát maketa rakety V 2 (na snímku), která opakovaně nesla pouzdra s obálkami (celkem 280). Ty pak po letu hladce přistály na ploše letiště. První let nesl jméno Ludvíka Očenáška, prů〜kopníka raketových letů u nás, od jehož úmrtí uplynulo 55 let. Druhý let byl pojmenován po Vladimíru Remkovi, prvním českém kosmonautovi. Vladimír Remek byl také celé akci osobně přítomen. Dalších pět raket pak startovalo jako propagace raketového modelářství.

„Obálky skončí v rukou sběratelů, kteří se na ně už velmi těší. Náš pokus bude také registrován agenturou Dobrý den z Pelhřimova a bude zahrnut do databáze českých rekordů a kuriozit, protože jde o vůbec první raketovou poštu v České republice,“ prozradil Petr Fencl, předseda vysokomýtských filatelistů, kteří starty pořádali po dohodě se sekcí Kosmos při České námětové společnosti Svazu českých filatelistů.

Mezi starty raket se konala beseda v prvním českým kosmonautem, které se zúčastnilo několik desítek fandů filatelie a kosmonautiky. A protože se lety uskutečnily v den kosmonautových jmenin, nezapomněli pořadatelé ani na dárky. Vladimír Remek tak mj. dostal speciálně vydaný tiskový list českých známek s jeho fotografií a dort s raketou Sojuz, která ho před před lety vynesla do vesmíru. O dort se s přítomnými rozdělil, rozdal také celou řadu autogramů.