Jednalo se především o čistící, dezinfekční a hygienické potřeby, košťata, kbelíky, hadry na podlahu, povlečení a ručníky. Materiální pomoc byla sesbírána ve Vysokém Mýtě Místní skupinou ČČK Vysoké Mýto. Odvoz sbírky zajistil autobus Autoškoly Podorlicko z Vysokého Mýta.

Další již čtvrtá materiální pomoc měla být odvezena v pátek mj. do obcí Buková, Nová Červená Voda a Bernartice. Materiál se podařilo sesbírat z obcí Libchavy (sbírku zajišťoval Obecní úřad), Černovíra (Místní skupina ČČK Černovír), Dolní Dobrouče (MS ČČK Dolní Dobrouč) a ze sběrných míst OS ČČK Ústí nad Orlicí. Část materiálu byla zakoupena z finančního příspěvku Města Česká Třebová (5 000 Kč), z příspěvků zaměstnanců společnosti Konzum Ústí nad Orlicí (4 470 Kč), z příspěvku Místní skupiny ČČK Letohrad (5 000 Kč), společnosti Mika Česká Třebová (věnovala čistící a dezinfekční prostředky) a Domu na půli cesty - Velký Dvůr, Pohořelice (věnoval 150 ks balení meduňkového čaje, který vyrábí).

Všem, kdo dosud pomohli, Oblastní spolek ČČK děkuje.

Další pomoc bude odvezena v sobotu, v neděli i v pondělí. Potřebné jsou především dezinfekční a čistící prostředky, prací prášky, pracovní rukavice, kartáče, holinky a základní zdravotnický materiál (lze přispět také do finanční sbírky ČČK - Fondu humanity č. ú. 505 6 505/5500 v. s. 111).

Sbírka je prodloužena až do neděle, dárci mohou potřebný materiál přinést od budovy Oblastního spolku ČČK v Ústí nad Orlicí, dále pak do marketů Coop v Ústí n. O. a České Třebové, ústeckých prodejen Konzum „U Veinlicha“ a „Na Štěpnici“, třebovských prodejen Konzum „Na Skalce“ a na sídlišti „Lhotka“ a do Konzumu v Dolní Dobrouči. (re)