Počasí bylo k návštěvníkům tradiční akce více než příznivě nakloněno. Děti z ústeckoorlických základních škol si tak mohly na závěr školního roku na vlastní kůži alespoň několik hodin vyzkoušet, jaké je to být policistou.

Nechyběly zbraně ani transportér

Více jak stovce dětí zpříjemnili jeden z posledních školních dnů ústečtí policisté pečlivě připravenou akcí. Na jednotlivých stanovištích bylo k vidění mnohé. „Každé z dětí mohlo nahlédnout do policejního vozidla ústecké nehodovky a do policejního transportéru. Součástí ukázky byla i zkouška megafonu, světelných a zvukových signálů. Ze zbraní byly k vidění Heckler, brokovnice, samopal ´škor〜pion´ a služební zbraň. Výstroj pořádkového policisty a váhu neprůstřelné vesty si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži,“ podotkla k akci policejní tisková mluvčí Iveta Lehká s tím, že prezentaci doplnil poutavým výkladem jeden z policistů.

Praktickou část obstarali dále pracovníci červeného kříže s ukázkami první pomoci a policisté, kteří předváděli bojová umění a ukázku zneškodnění nebezpečného pachatele. Ústečtí psovodi na Dnu s policií také nechyběli a kromě výcviku poslušnosti představili školákům nový přírůstek do řad policie, dvouměsíční štěně jménem Volf. Pomyslné „eso v rukávu“ pak obstarala závěrečná ukázka s výbuškami a střelbou ze zásahové pušky. „ S přáním prosluněných a příjemně prožitých prázdnin jsme se poté se všemi účastníky rozloučili. Na malou pozornost dětem jsme ale nemohli zapomenout. Odnesly si pexeso, rozvrh, kalendář a samolepku. Dík patří policistům, kteří se na přípravě akce podíleli,“ zakončila Iveta Lehká.

(tz, jp)