Orlickoústecko – Rovněž několika míst v našem regionu se dotkla nedávná policejní dopravní akce na komunikacích. Celkové výsledky v republice nebyly nijak povzbudivé. Nějaký přestupek spáchal téměř každý šestý řidič. Policisté jich zaznamenali celkově skoro 12 tisíc.

Na průtazích městy

V přehledu nechybělo překročení stanovené rychlosti, nevyhovující technický stav vozidel, mnozí nepoužívali bezpečnostní pásy ve vozidlech. Pokuty vystoupily k sumě 7,7 milionu korun. Letos se jednalo o první větší „zátah“ na neukázněné motorizované účastníky silničního provozu. Jak uvedl Rostislav Kočí z dopravního inspektorátu v Ústí nad Orlicí, policisté Orlickoústecka se zaměřili na dodržování pravidel na více než desítce stanovišť: „Byly to průtahy silnice číslo 35 Vysokým Mýtem a Hrušovou, průtah silnice číslo 14 Ústím nad Orlicí a Českou Třebovou, na ´jedenáctce´ v Žamberku. Také jsme kontrolovali úsek z Mladkova přes Lichkov k Dolní Lipce, Lanškroun a Rudoltice, ale rovněž železniční přejezdy ve Vysokém Mýtě a za Žamberkem směrem k Dlouhoňovicím.“ Kontrolovalo se ovšem také například v Kerharticích nebo v Knapovci.

Kamion a alkohol

Za tři dny se zkontrolovalo 345 vozidel, při kontrolách se zjistilo sedmasedmdesát nejrůznějších přestupků. Pravděpodobně nejčastěji se ve všech pádech skloňoval nevyhovující technický stav zastavených dopravních prostředků. „Jednou jsme zjistili alkohol, to když jeden řidič nákladního vozidla nadýchal dopoledne na Lanškrounsku půl promile,“ probíral se Rostislav Kočí dlouhým přehledem přestupků. Zároveň upřesnil, že policisté nezjistili za celé tři dny nějaký mimořádně závažný přestupek. „Podobné bezpečnostní akce budou letos pokračovat každý měsíc,“ uzavřel téma Rostislav Kočí.