„Začali jsme u paní kosmetičky, která jeho návštěvu potvrdila. Už tam mu nebylo dobře, pro zlepšení dýchání prý použil inhalátor a odešel na toaletu,“ popsala tisková mluvčí Eva Maturová. Muž poté podle kosmetičky trval na tom, že do auta, které měl zaparkováno nedaleko, zvládne dojít sám. Na parkovišti však jeho auto okolo čtvrté hodiny odpolední nenašli a vydali se tak prověřit okolí obchodu, kde měl muž objednané zákusky.

„Už chtěli jet dál, ale jeden z kolegů si uvědomil, že by mohl stát v místě, které zákazníci této provozovny až tak často nevyužívají. Tento postřeh přinesl skvělý výsledek - mezi objekty budov jeho vozidlo zahlédli,“ vysvětlila Maturová. Auto bylo nastartované a v něm se nacházel nehybný pohřešovaný. Protože českotřebovští policisté věděli, že jde o pacienta, který se léči s cukrovkou, bylo zřejmé, že může jít o inzulínové kóma. Okamžitě tedy zkontrolovali jeho základní životní funkce a předali jej do péče záchranářů.

Albertinum v Žamberku.
Albertinum v Žamberku slouží pro doléčení pacientů po covidu

V souvislosti s tímto příběhem, který měl naštěstí dobrý konec, policejní mluvčí Maturová připomíná dvě rady.

„Všímejme si dění v okolí. Podle všeho tento muž seděl v nastartovaném voze před provozovnou téměř tři hodiny a nikomu to nepřišlo zvláštní, nebo si nikdo si nevšiml, že je řidiči špatně. Apelujeme na všechny řidiče, aby za volant vozidla nesedali v okamžiku, kdy jim jejich zdravotní stav naznačuje, že s nimi není něco v pořádku. Někdy může jít i o vteřiny, kdy ani nestačí zastavit,“ popsala.