„Někteří mladí lidé byli posilněni alkoholem a dostali nápad udělat si selfie na odstaveném vagónu. Výsledek je tragický. Jeden zasažený proudem na místě zemřel, další zasažený proudem skončil v nemocnici a dívka se na místě zhroutila. Ostatní skončili v slzách,“ sdělila k tragédii policejní mluvčí Dita Holečková.

Ilustrační foto.
V Řetové zasáhlo dva pracovníky ČEZu 35 tisíc voltů. Jednoho museli resuscitovat

Na místě zasahovaly dvě posádky záchranářů. "Jednoho těžce zraněného jsme letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jednu osobu jsme převezli na dětské oddělení nemocnice v Ústí nad Orlicí," uvedla mluvčí záchranářů Alena Kisiala. 

Kriminalisté celou událost prověřují. „Vzhledem k věku zúčastněných nebudeme poskytovat bližší informace,“ dodala Holečková.

Podívejte se na příspěvek záchranáře Marka Dvořáka z letecké záchranky k případu, který na místě v noci zasahoval. "Ani po hodině resuscitace srdce nebije. Je konec. Mísí se ve mně smutek. Kvůli takový p.čovině," sdílel Marek Dvořák na Instagramu.

 

Správa železnic přitom v pátek sdílela na Twitteru varování, že elektrické vedení je neviditelný zabiják. "Dokáže způsobit smrtelná zranění, i když se k němu jen přiblížíte. Šplhání po vagónech či sloupech se tak mění v loterii, kdy se hraje o váš holý život. Na železnici zemře svou nepozorností ročně zbytečně mnoho lidí," upozornila Správa železnic u dvacetivteřinového videa.