Přišla štědrá dotace

Od září se mohou scházet v klubu Kamin vybudovaném vedle základní školy v Hylvátech v budově bývalé kampeličky. Na projekt město získalo dotaci ze státního programu určeného na prevenci kriminality, pokryla většinu nákladů, které se vyšplhaly ke čtyři sta tisícům korun.
Původně se v Ústí uvažovalo o vybudování tzv. nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, na něj však nebylo možné získat dotaci. O chod nového klubu se bude starat rodinné centrum Srdíčko.
Volnočasový klub má sloužit dětem od šesti do patnácti let, má jim nabídnout prostor, kde mohou smysluplně trávit svůj volný čas, pracovat na sobě… „V klubu budou mít možnost být s kamarády, něco si zahrát, ale taky si třeba udělat úkoly, zahrát na kytaru, zatancovat, poslechnout hudbu, připojit se k internetu, zahrát fotbálek, popovídat si se staršími pracovníky klubu – a třeba se s něčím svěřit, nechat si poradit," řekl k náplni klubu Dan Dostrašil z realizačního týmu. Počítá se také s besedami s anglicky mluvící lektorkou, které by děti motivovaly ke studiu jazyků.
Děvčatům ze speciální základní školy, které přišly na slavnost zatančit břišní tance, se prostory líbily. „Je to celé pěkné, jestli sem budu chodit, nevím, asi jo," svěřila se Katarína Horvátová z šesté třídy. „Mě by bavilo to tancování na podložce," dodala její spolužačka Lenka Červeňáková.

Má vlastní webovky

Klub bude zatím otevřen čtyřikrát týdně v odpoledních hodinách, má už i své vlastní webovky (klub-kamin.webnode.cz). „Budoucnost ukáže, že to byla velmi dobrá cesta a na dětech, které sem budou chodit, poznáme, že se vše mění k lepšímu. Určitě je dobře, že náplní klubu je i vzdělávání dětí, že jim zde pomohou s domácími úkoly, protože někteří rodiče nemají čas nebo vzdělání, aby se jim mohli věnovat," konstatoval místostarosta města Zdeněk Ešpandr s dovětkem, že uvítá i rozšíření klubu.