„Chodily jsme do hřebčína jezdit a také pomáhat při exkurzích. Ne všechny děti je snadné do sedla vysadit, ještě obtížnější bylo tam dostat méně pohyblivé návštěvníky třeba ze stacionářů. Řekly jsme si, že zkusíme získat grant na nájezdovou rampu. Viděla jsem ji v praxi v Domově pod hradem Žampach," vysvětluje jedna z iniciátorek projektu Martina Černá.
Na projektu mladé ženy pracovaly od loňského června. A vyplatilo se. Od nadace Think Big jednoho mobilního operátora získaly prostředky nejen na rampu, ale i tři parkurové překážky a osázení břehu u jízdárny. Do všeho se samozřejmě vrhly dobrovolně a bez nároku na honorář. „Rampu budou využívat až stovky lidí, a to nejen handicapovaní, ale například i školní exkurze, příměstské tábory a členové jezdeckého oddílu. Máme velkou radost, že se to podařilo realizovat," je spokojená Martina Černá.
Radost sdílí i Lenka Kašparová, jež s manželem hřebčín vlastní. „Máme velkou radost a moc děkujeme. Hřebčínu to rozšíří možnosti, rampa je perfektní," říká upřímně a zve do hřebčína Karlen na nedělní akci, jež vypukne ve 13.30 hodin: „K vidění bude, jak se rampa používá, parkur velkých a malých koní, na kterých pojedou děti, ukážeme i jiné využití skokových překážek na dráhu pro děti. Uskuteční se také žehnání našich letošních hříbátek." Na svět už letos v hřebčíně přivedli dvě hříbata, třetí je očekáváno v těchto chvílích.
Hřebčín Karlen se zaměřuje na chov velšských pony, provozuje jezdecký oddíl. Koně tam chodí obdivovat výpravy dětí ze škol a školek i zájmových kroužků. O letních prázdninách se tam konají příměstské tábory.