Penzion Pastviny se na týden stal naším náhradním domovem. Počasí nám přálo a sluníčko svítilo. Řada cvičení a pohybová aktivita proto probíhala venku v přírodě. Každé dopoledne i odpoledne jsme cvičili různé techniky, s různými pomůckami. Nechybělo jednohodinové cvičení pod vedením fyzioterapeutky paní Částkové. Oblibě se těšily také masáže a perlička. Přednášky byly opět zajímavé – základy první pomoci, ekologie, cestování po Peru. Vyjeli jsme i na výlet na Dolní Moravu a někteří absolvovali výstup na „Stezku v oblacích". Byl to krásný zážitek. Program rekondice obohatili také manželé Jasanští ukázkovou hodinou muzikoterapie.  

Hráli jsme na bubny a různé domorodé nástroje a zazpívali si. Zpěv nechyběl ani při hudebním večeru. Všichni jsme bohatší o nové zážitky a dovednosti. Prožili jsme krásný týden.  

Rádi bychom touto cestou poděkovali městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu, která umožňuje reg. organizaci Roska Ústí n. O. realizovat plánované akce. Tyto aktivity přispívají k začlenění pacientů s roztroušenou sklerózou do aktivního života a přinášejí jim velké povzbuzení.

Hana Pauková