Rada města dostala ve středu k prvnímu čtení návrh podmínek pro vyhlášení výběrového řízení na provozovatele rekonstruované Malé scény. Společně je předložili šéfové odborů finančního, majetkoprávního a budocí nový šéf odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy.

První čtení návrhu podmínek

„Kauza“, která v minulých měsících poměrně hýbala městem, se tak dostala o další důležitý krok kupředu. I když ještě před nedávnem vedení města nechtělo o vyhlášení výběrového řízení pro rekonstruovaný kulturní stánek slyšet, změnilo nakonec (možná i pod tlakem iniciátorů otevřeného dopisu, kteří po transparentním konkurzu volali) názor a pro výběr se nakonec přece jen rozhodlo.

„Nechci zatím hovořit o nějakých detailech, myslím si, že to v této fázi ještě není vhodné. Máme za sebou první čtení, připomínkování bude v pondělí při čtení druhém,“ řekl včera Deníku ústecký starosta Richard Pešek. Podle jeho slov ale panovala mezi navrhovateli a radními v zásadním náhledu na zpracované podmínky výběrového řízení shoda. „Každý radní si k návrhu samozřejmě může říci své, ve druhém čtení bychom se ale měli bavit snad už pouze o detailech. Potom bychom měli předložit informaci zastupitelstvu,“ upřesnil.

Uzávěrka nejspíš koncem dubna

Pokud vše půjde hladce, neměl by být s vyhlášením výběrového řízení problém. Termínem úzávěrky přijímání přihlášek by pak s největší pravděpodobností měl být konec dubna.

Zůstává tedy jen otázka, zda a kolik se nakonec najde zájemců a kdo se Malé scény (na níž s nadějemi pohlížejí hlavně příznivci alternativní kultury) ujme. Podle radnice by měla být Malá scéna otevřena zřejmě se začátkem podzimní kulturní sezony.