Areál restaurace U Dubu zažil v sobotu odpoledne doslova nával. Sál praskal ve švech, mnozí z návštěvníků poslouchali i venku, kam byl zvuk ze sálu přenášen prostřednictvím reproduktorů.

Vládla příjemná atmosféra, řada z vystupujících harmonikářů a heligonkářů dokázala strhnout přítomné ke společnému zpěvu a byla odměněna zaslouženým aplausem. „Opravdu jsme nečekali, co se dnes bude dít, počet posluchačů odhadujeme minimálně na tři sta, je jich tu ale zřejmě ještě o něco víc. Těší nás i zájem muzikantů, kteří k nám přijíždějí z mnoha koutů republiky. Jen dnes tu posluchači uslyší na tři desítky vystoupení, muzikantů pak je přes čtyřicet,“ řekl Deníku spokojeně jeden z hlavních pořadatelů Podlesácké harmoniky Jaroslav Skalický.

Spokojeně, i když trochu unaveně hovořila i Monika Hašková, dcera hospodského, členka kulturní komise Obecního úřadu v Podlesí . „Takovýhle nával jsme nečekali, ale zvládáme to, lidé nám snad nic nemohou vyčíst. Navíc tu máme i koupání, dětské hřiště, kurty, všem se tu líbí,“ prohlásila. Chválou nešetřili ani muzikanti (mj. děda a vnuk Bohuslavové Ježkovi ze Slaného – na snímku) i samotní posluchači. „Jezdím sem od úplného začátku, nikdy jsem nechyběl. Míval jsem tady kamaráda harmonikáře, který už, bohužel, není mezi námi. Ale je tu krásná nálada, mám rád harmoniky, a tak jsem přijel i letos,“ svěřil se František Sychra ze Zářecké Lhoty.