Řidiči si stěžují, že silnice je ve špatném stavu. „Jezdím tudy denně do práce a fakt už potřebuje opravit. Ale žádné záplaty, kvalitní povrch,“ míní šofér Miroslav Dvořák. I podle kraje jde o důležitou silnici. Spojuje totiž Lanškroun a Jablonné nad Orlicí. „Tento konkrétní více jak kilometrový úsek v současné době nevyhovuje pro dopravní zátěž, která tam je dlouhodobě. Okraje silnice ztrácí pevnost a vozovka je na mnoha místech velmi poškozena, což zhoršuje bezpečnost silničního provozu,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Práce začnou v dubnu

Starostka Horní Čermné Hana Motlová podotýká, že plánují na části komunikace vybudovat chodník. Ten uvítají zejména chodci v jednom z méně přehledných míst na průtahu obcí.

Práce na opravě silnice začnou během dubna. „Pokračujeme v zadávacích řízeních na modernizaci silnic nižších tříd, u kterých máme schválenou finanční spoluúčast z evropských fondů. Tato modernizace naváže na rekonstrukce úseků Lanškroun – Nepomuky a Horní Čermná – Dolní Čermná, které jsme dokončili v letech 2013 a 2014,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický. Ten také upozornil, že při hodnocení nabídek kraj neřeší pouze ekonomickou výhodnost, ale samozřejmě i termín dokončení stavby. „V tomto případě nabídl vítězný dodavatel nejen nejnižší cenu, ale také dokončení stavby za 95 dní. Přitom nejdelší termín byl navržen na 140 dní,“ dodal hejtman. Na rekonstrukci kraj využije evropskou dotaci. Předpokládaná cena dle projektové dokumentace činila více než dvanáct milionů korun. Ovšem Pardubický kraj se drží svého slibu, že opravy silnic chce rychle a za dobrou cenu. Vítězný subjekt totiž nabídl částku o téměř dva miliony korun nižší při době realizace stavby 95 dní.