Pořadatelem této celostátní akce je České hnutí speciálních olympiád, garantem závodů v lyžování pak Občanské sdružení „Malý princ“, agentura pro komplexní péči o zdravotně postižené. Ústečtí sportovci závodili v běžeckých disciplínách – klasickou technikou.

Byli umístěni podle kvalifikace do skupin a ve finále se umístili takto: M. Bartošová – 1 km – 2. místo, 500 m – 2. místo; M. Hamřík – 500 m – 3. místo, 1 km – 7. místo; M. Mareš – 500 m – 3. místo; P. Tejkl – 100 m – 3. místo, 50 m – 6. místo; J. Čermáková – 100 m – 3. místo, 50 m – 3. místo. Šestým sportovcem byl A. Sláma (náhradník za nemocného). Sportovci i trenéři měli z medailí velkou radost. Během pobytu probíhaly večerní diskotéky, karneval na lyžích, zábavný večer a beseda s reprezentantkou ČR Alicí Jiránkovou-Nedomlelovou. Sportovce navštívili také studenti FTK v Olomouci s jedním americkým studentem, kteří prováděli výzkum „měření stability“.