Program začal přivítáním představitelů Pardubického kraje, starostů a senátora Petra Šilara. Následovala vystoupení obyvatel domova, kteří se předvedli s tanečním a pěveckým pásmem. Vedoucí pěveckého souboru Barbušáci Radana Kholová k vystoupení říká: „Připravili jsme si dvě pásma písní. Ucho návštěvníků potěšily jak lidové písně, tak naše motorkářské skladby. Zaznělo například známé Dva roky jezdím bez nehod či Venda, Venda se svou motorkou.“ Následovalo šermířské vystoupení Rytířů krále Jana, které navodilo středověkou atmosféru. Program soutěží pro děti se nesl v duchu nejznámějšího majitele hradu Žampach rytíře Jana Smanického ze Žampachu. Děti si mohly vyzkoušet hledání pokladu, bojovaly o hrad nebo přecházely tzv. čertovy kameny. U rytířů měly možnost si v průběhu celého odpoledne vyzkoušet dobové zbraně.
„I když nám počasí nepřálo, domnívám se, že se akce celkově vydařila. Některé atrakce, jako jízdy na koních či předvádění canisterapie se psy, jsme museli kvůli hustému dešti vynechat, ale i tak byl program bohatý,“ dodává k programu ředitel domova Luděk Grätz.
Na závěr v kapli zabubnovalo Laskavé ekosofické sdružení Mařenčino podvrší, jehož členové rozezněli celou kapli. Do večerních hodin probíhala také v kapli diskotéka a známé písně, na které si zatancovali malí i starší, udělaly za celou akcí příjemnou tečku. Celkově se akce zúčastnilo méně návštěvníků než obvykle, ale i tak to považují pořadatelé vzhledem k nepříznivému počasí za velký úspěch. Teď nezbývá než se pořádně usušit a těšit se na další ročník. (tz)