„Vše je připraveno,“ potvrdil starosta Petr Hájek. Po Ústí budou od září jezdit malé autobusy, které spojí centrum města s Kerharticemi a Hylváty. Jízdní řád a mapu okruhu město zveřejní v místním zpravodaji a na svém webu. Maximální cena jízdného byla stanovena na 10 korun, platit budou obvyklé slevy pro žáky nebo seniory.

„Startovací a cílová stanice bude vlakové nádraží. Autobus bude jezdit každou hodinu, do Kerhartic bude zajíždět v méně častém intervalu, zhruba jednou za dvě hodiny,“ dodal místostarosta Jiří Preclík s tím, že MHD bude jezdit také o víkendu, ale v omezenějším režimu. Město uzavřelo smlouvu s ČSAD na dobu jednoho roku.

„Za rok, před koncem našeho mandátu, budeme chtít projekt vyhodnotit tak, abychom buď na další období smlouvu prodloužili, nebo abychom reagovali na skutečnost, která z hodnocení vyplyne,“ dodal Petr Hájek. Jako prioritu vnímal zřízení MHD i komunitní plán rozvoje služeb ve městě, poukazoval přitom na špatnou dostupnost hřbitova, nádraží nebo nákupního střediska pro seniory.