Za krásného počasí se zde konal druhý ročník obnovené klášterecké Neckyády.
Pohodovou akci si nenechalo ujít kolem čtyř set diváků, z břehů povzbuzovali deset zúčastněných posádek. Kocábky splouvaly zhruba 600 metrů řeky, trasa začínala u sokolovny, plulo se po proudu k fotbalovému hřišti. Tvůrci plavidel se nechali unést svojí fantazií, a tak bylo na co se dívat. Po řece plula Postel splněných přání, UFO, Pastvinský Plaváček v klasických neckách nebo Indiánská osada Apačů. K vidění byly i nevšední výkony: Beach boy zkoušel sjet peřeje na windsurfingovém prkně.
Na řeku se vydali i příznivci zimních sportů: hokejista z Hockey clubu Sokola Klášterec dokonce v kompletní hokejové výstroji. Lyžaři z Horního toku celou trať odjeli na běžkách namazaných modrým skivem. Velkou pozornost na sebe strhla WC stewardka plující na záchodové míse. Zkušeně se vyhnula všem kamenům a v cíli nabídla použití WC zdarma… Konvoj plavidel uzavřela Dovolená v Mexiku v poněkud neobvyklé verzi, kdy chudák manžel neustále pečuje o rozmarnou ženu.
Původně měly kocábky splouvat řeku o měsíc dříve, ale velký průtok notně špinavé vody po dlouhých deštích konání akce znemožnil. „Litovat však nebylo třeba, vody v řece bylo i nyní dost a odvážní plavci a lodivodi se mohli popasovat s poměrně rychlou a hlubokou vodou,“ dodal za pořadatele ze Sokola Klášterec Jindra Kalous. Pořadatelé doufají, že na dalším ročníku uvidí ještě více rozmanitých plavidel. Aby se akce „nepřejedla“, Neckyáda bude zopakována zřejmě za dva roky.