Valná hromada destinace Orlické hory a Podorlicko se sešla v úterý na českotřebovské radnici.

Destinace, která existuje zhruba deset měsíců, sdružuje více než dvě desítky obcí, sdružení obcí i podnikatelských subjektů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Byla založena v loňském roce především za účelem koordinace aktivit v oblasti turistického ruchu. Už loni o sobě dala vědět tím, že byla zařazena mezi tři nejlepší finalisty v soutěži o nejlepší evropské destinace Eden.

„Během deseti měsíců se poměrně hodně vykonalo, zúčastnili jsme se Regiontouru, veletrhu Holiday World a dalších akcí. Stále ovšem hledáme tu správnou komunikaci mezi oběma kraji, věříme ale, že jsme se vydali tou správnou cestou,“ řekl ve středu Deníku předseda destinace Orlické hory a Podorlicko, letohradský starosta Petr Fiala. Jak dodal, práce je stále hodně. „Máme zatím jen jednoho zaměstnance a mnoho odpovědnosti leží hlavně na správní radě,“ uvedl. Valná hromada jednala mj. o nových projektech destinace. „Dokázali jsme uspět s projektem marketingové studie Orlických a Bystřických hor, který už se realizuje.

Projednávali jsme i možnost dofinancování dalších dvou projektů: jeden směřuje do přeshraniční spolupráce s Polskem, druhý pak do regionálního operačního programu rozvoje cestovního ruchu,“ uzavřel Petr Fiala.