Ústí bylo soudě podle počtů výjezdů hasičů i množství spadlých srážek nejpostiženějším místem v kraji. Směřovala sem zhruba polovina všech výjezdů hasičů v Pardubickém kraji.

"Předpověď meteorologů se potvrdila a Pardubickým krajem se přehnaly silné bouřky. Od 15. hodiny evidujeme na 70 technických pomocí. Jedná se o čerpání vody a spadlé stromy. V Ústí nad Orlicí spadl strom na dvě osobní auta. Před hasiči došlo, ale na komunikaci k sesuvu půdy, a tak se hasiči museli k místu dostat po svých,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Některá fotosvědectví jsou velmi podobná situaci, která byla v Ústí po průtrži 19. května:

"K nápravě škod způsobených silnými bouřkami a vydatnými dešti byly vyslány všechny jednotky sborů dobrovolných hasičů města Ústí nad Orlicí. Do práce se také pustily městské technické služby TEPVOS. Práce na odstraňování škol budou pokračovat také v následujících dnech. V případě požadavku na pomoc s likvidací škod můžete kontaktovat krizové řízení města Ústí nad Orlicí na telefonu 725 096 609 případně emailem na nykodym@muuo.cz," vzkázala orlickoústecká radnice na městském facebooku.

Silně v neděli pršelo také na Žamberecku a rovněž Rychnovsku - ZDE.

;