S prvním listopadem nastal čas, kdy je třeba přesedlat na zimní výbavu vašich čtyřkolových miláčků. Nemáte ale místo, kam dát letní pneu? Můžete využít třeba hotel pro pneumatiky. Pokud ještě nemáte přezuto, pak můžete vyhledat servisy, které tuto službu umožňují.

Uskladnění pneu do velikosti 17″ stojí v okrese v průměru od 300 korun do 550 korun na sezónu a velikost 18″ o 100 korun více.

“Já bydlím v bytovce. Takže tuhle službu vždy rád využiji. Zas tolik to nestojí a aspoň vím, že se mi ty gumy za ten půlrok nezničí,” vysvětlil Tomáš Mareš z Ústí nad Orlicí. ”Vytíženost těchto služeb je opravdu velká, začíná již od poloviny října do konce listopadu,” potvrdil Josef Kubíček z pneuservisu v Červené Vodě.

Pneu hotel je pohodlný a bezpečný způsob pro skladování vašich sezónních pneumatik. V servisu kola umyjí, zkontrolují stav vašich pneumatik a informují, pokud potřebujete nové. V rámci služby máte zajištěno také demontování letních kol. “Ano, takových poptávek je spousta,” sdělil Petr Habrman z pneu hotelu v České Třebové.

Majitelé automobilů tedy nemusí mít starost s tím, kam se sadou mnohdy špinavých pneumatik, které si právě nechali sundat z vozu. Životnost pneumatik je velmi závislá mimo jiné i od způsobu uskladnění mimo sezónu. Servisy, které tyto služby poskytují, profesionálně uskladní zimní i letní sadu pneumatik. Ty musí být umístěny ve vhodných klimaticky stabilních podmínkách bez přístupu přímého slunečního světla a vnější vlhkosti.

“O tom jsem ještě neslyšel, možná vyzkouším příští jaro, uvidíme,” odpověděl Martin Špalek z Vysokého Mýta na dotaz, zda službu již někdy využil.

A co v případě, že chcete pneu nové? Zde se pneuservisy shodují. Ceny zimních pneumatik šly nahoru, a to zhruba o 10% u dražších pneu a 15% u levnějších pneu.

V rámci výběru značky stojí profesionálové také za stejným názorem. Nekupovat celoroční pneu, nebo levné varianty z Číny. “U nás, jak se říká na horách, celoroční pneumatiky nefungují. Levnější pneu, třeba ty Čínské, také moc nejdou nebo je nechtějí. Klienti šetří, třeba že koupí levnější značku, ale určitě ne Čínu,” vysvětlil Kubíček. 

“Někteří klienti žádají celoroční pneu, ale většina lidí si to nechá vysvětlit a kupují pneumatiky dle svých potřeb,” sdělila prodejkyně vozů v Ústí nad Orlicí a dodala, že se také setkali s případem nehody, kvůli čínském pneu, které má brzdnou dráhu daleko delší.