Ve čtvrtek krátce před půl desátou přijali policisté oznámení o tom, že se senior ztratil v lese. Na linku 158 volal projíždějící muž, na kterého mávala starší paní. Ta řidiči vysvětlila, že se její manžel ztratil a ona už ho asi hodinu hledá. "Seniorka u sebe bohužel neměla telefon, tak nemohla nikomu zavolat o pomoc. Operačnímu důstojníkovi žena popsala, jak manžel vypadá a co má na sobě," vysvětlila policejní mluvčí Dita Holečková.

Na místo během několika minut přijeli policisté z Oddělení hlídkové služby, z obvodního oddělení a zároveň i psovod se svým čtyřnohým parťákem. Tam se od ženy dozvěděli, kde se s manželem rozdělili a kde se měli následně potkat.

Dopravní společnost BusLine.
Třímilionová pokuta: BusLine zaplatí penále, některé spoje se ale stále nejezdí

"Policisté klasicky vytvořili skupiny a pátrali v lese. Během necelé půl hodinky policejní psovod muže nalezl. Tentokrát pátrání bylo velmi rychle ukončeno a mělo šťastný konec, což tak nebývá pokaždé," uvedla Holečková.

Policisté varují, že během uplynulého víkendu hledali několik houbařů, a to nejen seniorů.

"Rádi bychom upozornili, abyste si do lesa a na jiné výlety mimo domov brali své NABITÉ mobilní telefony, které mohou při pátrání hrát zásadní roli a v některých případech se stávají tak pojítkem téměř mezi životem a smrtí. Je potřeba si uvědomit, že ač přes den ještě bývá poměrně teplo, v noci leckdy stupnice teploměru výrazně klesá k nule a takové „přenocování“ v lese s sebou přináší nemalá rizika," upozornila Holečková.