Ta se plavala v několika bazénech v republice, v Ústí pak ve prospěch místního stacionáře. V bazénu i kolem něho vládla skvělá atmosféra, o kterou se zasloužili jak všichni plavci, tak organizátoři společně s imitátorem Václavem Faltusem, který štafetu odstartoval a po celou hodinu s humorem jemu vlastním také moderoval.

První padesátku odplaval ústecký místostarosta Luboš Bäuchel, po něm se pak v bazénu během měřené hodiny vystřídala sedmdesátka plavců a plavkyň. Společnou snahou všech bylo uplavat za šedesát minut co nejdelší trať. A výkon ústeckých plavců byl velmi dobrý, uplavali totiž celkem 3490 metrů. V soutěži bazénů v republice tak vybojovali krásné třetí místo.

Pro ústecký stacionář za svůj výkon získali bazén od společnosti Marimex. „S účastí jsme opravdu spokojení, jsem ráda, že nás přišlo podpořit tolik lidí. Plavalo se pro dobrou věc, podpořili jsme stacionář a to bylo to důležité,“ řekla Deníku Renata Doležalová, ředitelka divize rekreačních služeb ústecké společnosti Tepvos. Průběh „Vodního týdne“ hodnotila vcelku pozitivně.

„Samozřejmě šlo o první ročník a zájem lidí o týdenní program byl střídavý. Ale všichni, kdo přišli, byli nadšení. Dobročinná štafeta ovšem dopadla skvěle a já věřím, že po letošní premiéře budeme v této akci úspěšně pokračovat i v příštích letech,“ uzavřela.