Plavalo se ovšem také v rámci celorepublikové akce Aqua United. A Ústečtí si podobně jako loni vedli výborně!
Štafetu odstartoval v sobotu těsně po desáté hodině starosta města Petr Hájek. První pětadvacetimetrový úsek plaval Martin Lang, ředitel společnosti Tepvos, která bazén provozuje, za ním pak štafetově z obou stran bazénu startovali další a další plavci. Složení štafety bylo pestré, se sportovci plavali i vyložení amatéři, nechyběly ani děti a jejich maminky. Všichni ze sebe ovšem vydávali maximum. A výsledek se dostavil: během půlhodiny totiž všichni společně uplavali 2150 metrů!
„Loni jsme plavali hodinu a celkově bylo uplaváno 3540 metrů. Letos se plaval pouze poloviční čas, protože některé zapojené bazény měly problém dát dohromady plavce. Nám se to podařilo, přesvědčili jsme poměrně dost lidí, že se plave pro dobrou věc. Bylo jich nakonec přes dvacet a jejich výkon byl výborný,“ pochvalovala si jedna z organizátorek Renata Doležalová.
A už odpoledne přišla skvělá zpráva! Ústečtí se v rámci celorepublikové soutěže umístili stejně jako loni třetí za Aquaparkem Praha a bazénem v Hradci Králové. Mimo jiné to znamená, že stacionáři nadělí spoustu hraček.
„Už loni jsme díky těm, kdo plavali, získali hračky a zahradní bazén. Jsem hodně ráda, že tato akce pokračuje. A samozřejmě jsem velice vděčná těm, kdo přišli plavat,“ reagovala ředitelka stacionáře Radka Vašková.