Liselotta Nováková.Čtenáři Orlického deníku si možná vzpomenou na článek o paní Liselottě Novákové, dlouholeté správcové v chatě na Králickém Sněžníku, který vyšel vloni na podzim. Tehdy jsme s nadějí psali, že 28. březen 2015 bude významným dnem, kdy se dovrší přesně 100 let od jejího narození v německém Hamburku. Paní Nováková se v Brníčku u Zábřehu v tyto dny chystá na oslavu svého významného jubilea, ke kterému jí přejeme dobré zdraví a do dalších let života optimismus, který ji nikdy neopustil i díky tomu, že se v životě ničeho nebála a nic pro ni nebylo problémem.

Dobroslav Mareček.Ve stejný den se před devadesáti lety v Hořicích v Podkrkonoší narodil můj tatínek Dobroslav Mareček, který nás opustil 6. května 2011. Mnoho z času, který mu byl v životě dán, věnoval milovanému Mladkovu a okolí. Do historie obce se zapsal svým působením v nejrůznějších oblastech: vedl loutkový soubor, osvětovou besedu, promítal filmy, byl zakladatelem turistického oddílu a hospodářem tělovýchovné jednoty, stál u zrodu dálkových pochodů Orlické kilometry, které proslavily Mladkov v celé republice, běhů do vrchu, značil turistické cesty, byl knihovníkem, kronikářem…a vším byl rád.
Paní Liselotta i tatínek jsou pro mě vzorem skromných nenápadných lidí, kteří v životě dokázali nezištně vykonat mnohé bez toho, že by čekali slova díků. Díky vám.
Ivana Marečková