Jako další významnou stopu, kterou ve městě společně otiskla Evropská unie a Pardubický kraj, označil vicehejtman Roman Línek rekonstruovaný objekt Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technických oborů. Pět kompletně zateplených objektů v novém kabátě bylo slavnostně představeno ve středu.

Značné úspory


Projekt v hodnotě bezmála 36 milionů patřil k největším, které v oblasti školství loni kraj realizoval. Dotace z fondů EU dosáhly 27,5 milionu, kraj přispěl více než třemi miliony a Státní fond životního prostředí částkou 1,6 milionu, město financovalo fasádu. Objekt byl v průběhu devíti měsíců kompletně zateplen, včetně střechy a podlah, na budově dílen byla vyměněna okna. „Investice do zateplení se vyplácejí. Ušetříme statisíce korun za energie a přispějeme tak k lepšímu prostředí v našem městě,“ vyzdvihl přínos projektů na úsporu energií Martin Netolický.

V rámci operačního programu zaměřeného na životní prostředí kraj již zateplil dvanáct školských objektů, investice dosáhla 140 milionů korun. Zateplovat by se měly i objekty patřící do sféry zdravotnictví a sociální oblasti.

(tz, miš)