„Kdybychom byli odvážnější, mohli jsme začít v podstatě už v září, protože jsme všechno měli hotové, připravené, průhledné,“ prohlásil na včerejší tiskové konferenci ústecké radnice starosta Richard Pešek. Nakonec se začalo stavět v týdnu po 17. listopadu. I tak ovšem termín zahájení prací mnohé překvapil.
Ústecký starosta totiž ještě pár dní před tím hovořil o tom, že zahájení prací je otázkou měsíců, respektive týdnů.

„Jede se, všechno, tedy i stavební povolení, je naprosto v pořádku. Neudělali jsme jediný krok, který by byl nějak tajný. Podařila se mi ale jedna věc, že jsem dokázal ´zdrcnout´ devadesát dní do jednoho týdne,“ řekl ve vztahu ke lhůtám, které mělo město a Pardubický kraj k podpisu smlouvy o čerpání dotace z fondů EU a regionální agentura k jejímu vyřízení. „Proto už se staví a je to naprosto v pořádku,“ řekl Pešek.

Starosta také prozradil přibližný termín otevření klidové zóny. „Generální dodavatel má na stavbu zhruba tři sta třicet dní. Takže hotovo by mělo být v listopadu příštího roku. Já si ale myslím, že se to stihne dřív. Tento způsob zimy se mi naprosto líbí. Kdyby tak zůstalo až do března a pak už bylo jen tepleji, bylo by to ještě daleko lepší,“ uzavřel.