Jak Deníku řekl manažer prodeje Michal Skuhra, ještě včera před polednem nebyl žádný zájemce, jenž by složil dražební jistotu, která představovala 2,5 milionu korun. Zdálo se tedy, že areál nebude prodán ani na druhý pokus, přestože byla jeho cena zásadně snížena, nejnižší podání v aukci totiž činilo 40 milionů korun (o 20 milionů méně, než při prvním neúspěšném pokusu prodat Perlu ve veřejném výběrovém řízení). „Dražební jistotu je ovšem možné složit i v hotovosti ještě před začátkem aukce, takže uvidíme,“ uvedl manažer.

Jak Milan Skuhra těsně po 14. hodině informoval, do dražby se opravdu nikdo nepřihlásil a areál Perly tedy nebyl prodán ani napodruhé. „Se správkyní konkurzní podstaty doktorkou Mlčochovou jsme už ovšem jednali o tom, že aukci zopakujeme co nejdříve, termín si řekneme příští týden po svátcích,“ prohlásil. Doplnil také, že by preferoval, aby šlo nejnižší podání ještě dolů. „I paní doktorka potvrdila, že by tento krok uvítala, o tom, jaké by mělo být nejnižší podání, jsme ale nemluvili. Zásadní slovo v tom samozřejmě bude mít věřitelský výbor. Já mohu opravdu dát jen maximální doporučení ze strany aukční síně,“ uzavřel.

Ústecké radnici, která dlouhodobě usiluje o získání Perly, ale pokusů o její prodej se neúčastnila, zatím její taktika vychází. O tom, co bude dál, se rozhodne v příštích týdnech.