Napínavá hra o areál dnes už neexistujícího textilního podniku nadále pokračuje. Jak již včera upozornil Deník, ani za sníženou cenu čtyřiceti milionů neprojevil o třicet tisíc čtverečních metrů pozemků s budovami v samotném centru Ústí nad Orlicí nikdo zájem. Dá se očekávat, že výsledná cena půjde ještě níž. A město, které o lukrativní pozemky už delší dobu usiluje, se své šance nevzdává.

Ústecká radnice se pustila do licitace, která jí prozatím vychází. Protože čtyřicet milionů, minimální částku potřebnou k zisku největšího sídla dnes již neexistující textilky, nikdo během středeční dražby v sídle pražské společnosti Naxos neakceptoval, nový majitel areálu Perly v centru města stále není znám. „Potvrdil se odhad radnice, čekali jsme, že se do dražby nikdo nepřihlásí,“ komentoval výsledek ústecký místostarosta Luboš Bäuchel a připustil i mimořádnou schůzi zastupitelstva, která by měla rozhodnout o dalším postupu. „Starosta naznačil, že nevylučuje mimořádné zastupitelstvo podle toho, jak se bude vyvíjet situace kolem areálu Perly.

Samozřejmě dostat se k zajímavému území za co nejnižší peníze by byl úspěch,“ potvrzuje taktiku města, kterou posvětilo pondělní rozhodnutí zastupitelů.
Jestli se bude podruhé dražit nebo přijdou na scénu jiné varianty prodeje, záleží nyní na rozhodnutí výboru zajištěných věřitelů.

Deník proto kontaktoval insolvenční správkyni Perly, kterou je svitavská advokátka Eva Mlčochová. Jaký očekává další vývoj? „Je moc brzo dělat nějaké závěry. Dražba se konala včera, informaci, že se město neúčastní, jsem věděla od úterý,“ uvedla včera před polednem. Kdy proběhne věřitelská schůze a jaký výsledek přinese, nechtěla Eva Mlčochová předjímat. „Další kolo dražby? Já nevím, záleží na zajištěných věřitelích, zda do toho budou chtít jít. Chce se mnou mluvit i zástupce města Ústí nad Orlicí, vůbec nevím, s čím chce přijít,“ potvrdila skutečnost, že námluvy radnice s věřitelským výborem Perly nekončí. „Hra o Perlu zcela jistě pokračuje, město samozřejmě má dále zájem. Vymysleli jsme určité mechanizmy, ale nerad bych je zmiňoval,“ konstatoval včera vedoucí majetkoprávního odboru ústecké radnice Přemysl Šťovíček.

Jan Pokorný