Lyžařský areál v České Třebové vstupuje do čtvrté sezony. Od soboty se uměle zasněžuje. Vlek se má rozjet v pátek večer.

Mrazu v sobotu večer okamžitě využili v České Třebové, a tak se místní Peklák začíná pokrývat technickým sněhem. Lyžovat by se tu mohlo už v pátek večer.

Novinky pro děti i zkušené „ridery“

Areál vstupuje do čtvrté lyžařské sezony ve své krátké novodobé historii. Svým příznivcům proto nabídne řadu novinek. K nim patří i dva nové sněžné „kanony“, které spolu se dvěma dalšími a šesti tyčemi chrlí kvanta technického sněhu. Ten by měl letos pokrývat také zbrusu nový svah určený pro děti a začínající lyžaře. Vybaven bude vlekem s nízkým vedením lana s unašeči.

O výuku se postarají profesionálové

Své služby zde bude nabízet lyžařská škola a školička pro nejmenší. Nejen o děti se postarají instruktoři lyžařské školy, která kromě České Třebové působí především v Krkonoších. Kdo si přece jen ani pod dohledem profesionálů na lyže netroufne, bude se moci svézt na svahu vyhrazeném pro sáňkování a bobování.

Také místní snowpark se letos má čím pochlubit. Kromě překážek z minulého roku tam přibude bonkovací sud, kláda, duha, krátký rovný rail pro nejmenší freestylery a lámačka pro zkušenější. Ke komfortu návštěvníků areálu přispěje rozšířená kapacita bufetu, i úschovna.