„Již od samého rána nás bohužel provázelo nevlídné počasí a všichni jsme přemýšleli nad tím, kolik lidí asi přijde. Naše obavy byly zbytečné a nevlídné počasí návštěvníky a milovníky psů neodradilo,“ konstatovala Renata Kristková z útulku.

Nadílka byla nakonec bohatá. Pejskům poslouží 964 kilogramů granulí a 249 kilogramu masa v konzervách, kapsičkách či salámech, kočky dostaly 450 kilogramů granulí a 540 kilogramů masa. Pod vánočním stromečkem v improvizovaném altánu se pak našla i rýže, těstoviny, pamlsky, deky, matrace, hračky, obojky, vodítka, přípravky na odčervení a odblešení, stelivo, kočičí škrabadla a záchodky a nezapomnělo se ani na pracovníky útulku, kterým budou sloužit gumové rukavice, savo a další úklidové pomůcky.

„Takové množství dárků nás velice moc překvapilo. Děkujeme všem Vám, kteří jste se naší akce zúčastnili a podpořili naše svěřence, a děkujeme těm z Vás co nás podporují i v průběhu roku,“ uvedla Renata Kristková.

Štěkání a mňoukání se v útulku koná dvakrát ročně, vždy před Vánoci a Velikonocemi, pomoci, ať už materiálně, či třeba s venčením pejsků může ale každý kdykoli v průběhu roku. A na závěr kromě přání krásných svátků a úspěšného roku 2019 přidává Renata Kristková ještě jedno přání: „Já osobně přeji našemu útulku, nebo spíše našim svěřencům, ať najdou co nejdříve nové a milující rodiny.“