„Občané se už nadřeli dost a myslíme si, že si zaslouží, aby konečně byli za práci adekvátně odměněni. Od 1. května proto každý všední den ve 12 hodin stačí vyjít z pracoviště na ulice, kde drony pořízené Pardubickým krajem budou vypouštět pečené holuby,“ uvedl Bartáček.

Svátek práce 1. května, kdy pečení holubí začnou létat přímo do úst, byl zároveň rozhodnutím krajského zastupitelstva změněn na Svátek lenošení. Kdo bude ten den přistižen při práci, bude odsouzen k 12 hodinám nuceného ležení v posteli u televize. Změna byla schválena téměř jednomyslně, proti byli jen komunisté, kteří budou na protest celý den u pardubického zdymadla tahat balvany z koryta Labe a ze břehu je zase pouštět zpět do řeky.

Na jejich počínání bude 1. května na místě společně s Deníkem dohlížet pan Lorenc a show si nechce nechat ujít docent Chocholoušek.

Zároveň s novelou o státním svátku se mění i směrnice o výplatách sociálních dávek a dávkách sociální nouze. Nově dostane každý tolik, o kolik si řekne.

Stradouň
Klepáči a Jidáš obcházeli o Bílé sobotě vesnice na Vysokomýtsku. Byli i u vás?

„Našim úřednicím je trapné řešit každodenní výhrůžky ponecháním vlastních dětí na úřadě nebo vymlácením oken kanceláře, na které stále platí udržitelnost dotace z kohezních fondů EU a bylo by administrativně náročné škody vyúčtovat. Případný deficit rozpočtu z výplat sociálních dávek bude stržen z dávek bezdomovcům, samoživitelům a pěstounům,“ upřesnil Bartáček.

Vzhledem k očekávanému dopravnímu chaosu každý všední den v prvních minutách po 12. hodině dostali výjimku ze zákona příslušníci Policie ČR, kteří budou na ulicích řídit dopravu, pečení holuby jim pod nosy přistanou až ve 13 hodin. „V čase od 12 do 13 hodin, kdy budou policisté dohlížet na provoz dronů a bezkonfliktní přistávání holubů do úst, dostanou ne 100procentní, ale 112procentní příplatek k platu, vycházející z novely zákona o valorizaci platů ve státním sektoru,“ doplnil hejtman Pardubického kraje Marťan Netolda.

Není náhodou, že o nových opatřeních rozhodlo hejtmanství právě 1. dubna, na Apríla.

Mohlo by vás zaujmout: Začal tendr na dálnici D35 kolem Litomyšle. Hotová bude za tři roky

Zdroj: ŘSD