„V roce 2015 jsme za téměř 40 milionů otevřeli zmodernizovaný pavilon plicního oddělení dlouhodobé péče, o rok později následovala ambulantní část psychiatrického oddělení za 25 milionů korun,“ připomněl hejtman Martin Netolický při nedávné návštěvě Žamberku. Část prostředků se podařilo získat z evropských fondů.

Pardubický kraj se tam, kde to bylo nutné, postaral rovněž o výměnu střešní krytiny na některých budovách. Práce probíhaly po etapách. „Jednalo o střechu na tak zvaném Honlově domě, následovalo stravovací zařízení, ředitelství a prádelna. Náklady na tuto stavbu činily zhruba 11 milionů korun,“ shrnul hejtman.

Během jednání na žamberské radnici došlo i na krajské plány do budoucna. Kromě Albertina je kraj zřizovatelem také Střední školy obchodu, řemesel a služeb. Město získalo od hejtmana rovněž příslib podpory na akci která připomene 75. výročí příchodu paraskupiny Barium do Žamberku.

Akce připomene členy skupiny Josefa Šanderu, Tomáše Býčka a Josefa Žižku. „Paraskupina Barium není široké veřejnosti známá natolik, jako například Silver A, a proto je dobře, že se město snaží tuto skupinu, jejímž úkolem bylo získávání a odesílání zpravodajských informací do Londýna a organizování příprav ozbrojeného povstání, připomenout. Stejně jako v případě dalších obdobných událostí jsme připraveni pomoci,“ řekl Martin Netolický.

Od čtvrtka 13. června je v Městském muzeu v České Třebové otevřena výstava Nástup! 100 let skautingu v České Třebové . Výstava je pořádána ve spolupráci s Junákem – českým skautem, střediskem Javor Česká Třebová. Úvodní slovo pronesli vedoucí střediska Pa
OBRAZEM: Nástup! 100 let skautingu v České Třebové